Ameliyatsız Meme Büyütme Neden İz Bırakmaz?

521 0

Ameliyatsız meme büyütme uygulaması, non invaziv yani neşter vb. gibi kesici aletler kullanılmadan yapılan ve sadece kanül ile yani normalden biraz daha büyük bir iğne kullanılarak yapılan bir uygulamadır.

Ortalama 30 dakika süren ameliyatsız göğüs büyütme işlemi sırasında silikon ameliyatının aksine herhangi bir kesi yapılmadığı ve uygulama bitiminde ortalama birkaç gün içinde yok olacak olan kanül delikleri kaldığı için kesinlikle iz kalması ve ileride fark edilmesi mümkün değildir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme işleminin Ömrü Neden Kişiden Kişiye Değişir?

Her insanın vücuduna gören yabancı maddelere karşı gösterdiği bir bağışıklık sistemi vardır. Kimi insanda bu tepki az iken kimi insanda da vücut zararsız da olsa bu yabancı maddelere karşı ciddi alerjik etki veya bu maddeyi hızla vücuttan uzaklaştırma eğilimi görülebilir. Bu tamamen kişinin genetiğine bağlıdır.

Aquafilling dolgu maddesi, insan vücudunun en az tepki vermesi ve alerjik etken göstermemesi için özel olarak geliştirilmiş su bazlı ve yan etkisi olmayan bir dolgu maddesidir. Bu nedenle vücuttan atılması birçok dolgu maddesine oranla çok daha yavaş olmaktadır ve ortalama olarak 5 yıl içinde erimekte ve vücuttan atılmaktadır. Ancak yabancı maddelere karşı toleransı yüksek kimi insanlarda meme içine enjekte edilen aquafilling dolgusu 8 yıla varan sürelerle vücutta kalabilmektedir. Vücudu çok alerjik ve yabancı madde toleransı düşük kimi hastalarda ise bu süre 5 yıldan daha kısa sürebilmekte ve vücut tarafından daha hızlı bir şekilde emilmesi olasıdır.

Yorumlar

Fatal error: Cannot redeclare yildiz_koy() (previously declared in /home/stsestetik/public_html/include/global.php:71) in /home/stsestetik/public_html/include/global.php on line 92