Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Ağrılı Bir İşlem midir?

536 0

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması sırasında hastanın acı duymaması ve konforunun bozulmaması için uygulama öncesi yüzü uyuşturması için krem sürülür ve bir müddet beklenir.
Ardından, yüz germe işleminde kullanılacak PDO iplerinin uygulanacağı bölge jetokain vb. gibi güçlü bir lokal anestezi etkisi gösterecek ilaç küçük biriğne ile enjekte edilerek yüz tamamen uyuşturulur ve hastanın bu yaklaşık yarım saat süren ameliyatsız yüz germe uygulaması sırasında ağrı hissetmesi engellenerek işlemin konforlu ve acısız geçmesi sağlanmış olur.

Ameliyatsız Yüz germe Uygulamasının Ömrü Ne Kadardır?

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamasının ömrü kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi her insanın vücuduna giren yabancı maddelere karşı gösterdiği reaksiyon farklıdır. Ameliyatsız yüz germede kullanılan PDO ipler de bu nedenle kişiden kişiye farklı sürelerde vücuttan eritilerek atılacaktır. Kimi alerji bünyeye sahip insanlarda bu süre ortalama 2 sene olabilirken kimi vücudu yabancı maddelerle barışık ve daha az alerjik bünyeye sahip kişilerde ise bu süre bazen 5 yılın üstüne bile çıkabilmektedir.
Ayrıca kişinin yaşı ve genel sağlık durumu da bu süreye etki edebilmektedir. Ameliyatsız yüz germe uygulamasının ömrü kendine iyi bakan sigara vb. kullanmayan ve düzenli spor yapan insanlarda bu süre sağlıksız yaşam süren kişilere oranla daha uzun olmaktadır.
Sonuç olarak ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarının kalıcılığı kişinin bünyesinin gösterdiği reaksiyona, yaşına ve genel sağlık durumuna bağlı olarak ortalama 2 ile 5 sene arasında değişmektedir

Yorumlar

Fatal error: Cannot redeclare yildiz_koy() (previously declared in /home/stsestetik/public_html/include/global.php:71) in /home/stsestetik/public_html/include/global.php on line 92