Zayıflamanın ve Bölgesel Yağlardan Kurtulma Teknikleri

553 0

Kilo kontrolü başta basit bir iş gibi görülse de reelde başarması çok zor bir başarıdır ve çok az insan bunu başarabilmektedir. Bunun en temel nedeni günlük ihtiyacımız olan kalorinin çok üstünde yememiz ve işimiz gereği birçoğumuzun masa başı işlerde çalışmasıdır. Bunun dışında yemek kültürümüzün birçoğunun yağlı veya hamur işleri gibi aşırı karbonhidrat içeren yemekler ve lezzetli ama bir o kadar da şekerli ve bol kalorili tatlılardan oluşması da kilo kontrolümüzü kaybetmemizin ve zayıflamamamızın bir diğer nedenidir.

Kilo vermek için öncelikle vücut kütle indeksimizi ve günlük kalori ihtiyacımızı bir uzman eşliğinde öğrenmemiz gerekir. Ardından günlük protein, yağ ve karbonhidrat ihtiyaçlarımızı yeterli miktarda karşılayacak ve fast food ve basit şeker gibi kilo aldıran, kolesterolü yükselten zararlı yiyeceklerden uzak durmamız; yapamıyorsak kademeli olarak azaltmamız gerekir. Bunun dışında uzun süre hareketsiz kalmaktan kaçınmalı ve masa başı işlerde çalışıyorsak belirli aralıklarla ufak molalar vermeli ve basit gerinmeler ve yürüyüşler yapmalıyız. Ayrıca haftanın belirli günleri sportif aktivitelere katılmak ve fitness yapmak zayıflama ve kilo kontrolünde çok önemli rol oynayacaktır.

Ancak Bazen ne yaparsak yapalım karın ve basen bölgeleri başta gelmek üzere bazı inatçı bölgesel yağlarımızdan kurtulamayabiliriz. Bu durumda aqualyx, mezoterapi, kavitasyon ve garshan masajı gibi bölgesel yağlarımızı eritmede ve zayıflamada etkili estetik ve güzellik uygulamaları ideal ve fit fiziğe ulaşmamızda önemli rol oynayacaktır.

Yorumlar

Fatal error: Cannot redeclare yildiz_koy() (previously declared in /home/stsestetik/public_html/include/global.php:71) in /home/stsestetik/public_html/include/global.php on line 92