Ameliyatsız Meme Büyütme

 

Aquafiling nedir ve ne için kullanılır?

Aquafilling yeni nesil bir vücut dolgusudur. Yüz dolgularından en büyük farkı çok daha uzun süre vücutta kalabilmesi ve uygulandığı andaki formunu korumasıdır. Aquafilling eskiden sadece silikon ameliyatıyla elde edilebilen daha diri, büyük ve dik bir göğüse veya daha dolgun, yuvarlak hatlı ve biçimli bir kalçaya ameliyat olmadan da sahip olmayı mümkün kılar. Ayrıca meme ve kalça büyütme dışında vücudunuzdaki herhangi bir asimetriyi gidermede veya bacaklarınızdaki görüntü bozukluğu, çarpıklık vs. gibi problemlerin düzeltilmesinde de kullanılır.

Aquafilling'in içeriği nedir?

Aquafilling dolgu maddesi, sentetik lineer poliamidten meydana gelen 3 boyutlu moleküler bir yapıya sahip bir matrix içine yerleştirilmiş yüzde 0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltisinin dinamik hareket etmesinden oluşan su bazlı bir hidrolik jeldir.

 Güçlü hidrolik yapısı aquafilling'in suda çok iyi çözünmesini sağlar. Yapılan işlemlerde pozitif yüklenmiş bir jel olan aquafilling, hücrenin dış matrisindeki kolajen ve elastinlerin negatif yüke sahip moleküllerini çekerek yumuşak dokularda uzun süre etkili hacim ve esneklik artışı yaratır.

 

ameliyatsız göğüs büyütme nedir

 

Aquafilling ile Ameliyatsız Meme Büyütme ve Ameliyatsz Kalça Büyütme 'nin Avantajları:

Aquafilling dolgu uygulaması yara izi istemeyen, ameliyat veya narkoz korkusu olan, dokunulduğunda silikon gibi anlaşılmasını istemeyen ve günlük hayata çabucak ve iyileşme süresi yaşamadan dönmeyi amaçlayan hanımlar için mükemmel bir alternatif çözümdür. Aynı şekilde kalçaları küçük olan ve bu durumdan mutsuz olan kişiler de bu işlem için uygun hastalardır ve aquafilling ile ameliyatsız popo büyütme uygulaması ile daha dolgun ve büyük kalçalara sahip olabilirler.

 Bunun dışında, bu uygulama sadece diğer dolgular gibi enjeksiyon yöntemine dayandığı için hiç bir iz kalmaz. meme altından girilen iğne kanüllerinin izleri bir kaç gün içinde yok olur. ayrıca aquafilling meme dokusuyla aynı hise sahip bir jel olduğu için silikon gibi anlaşılması ihtimali yoktur.

 Ayrıca Aquafilling diğer tüm dolgular gibi tekrar tekrar aynı bölgeye uygulanabilir veya istendiği takdirde takviye yapılabilir.

 

 

Aquafilling Nasıl Uygulanır?

Aquafilling, narkoz verilmeden sadece lokal anestezi altında ve steril bir ortamda tıpkı bir dudak dolgusu gibi kolay bir şekilde uygulanabilen silikon ameliyatlarına alternatif bir yöntemdir. işlem yaklaşık olarak 25-30 dakikada biter ve hasta bu işlem sırasında tamamen uyanıktır ve uygulanacak dolgu miktarını ve arzuladığı büyüklüğü kendisi belirler. ayrıca işlem öncesi lokal anestezi uygulandığı için hasta acı çekmez ve herhangi bir kesi ve iyileşme süresi olmadığı için aynı gün sosyal hayatına geri döner.

Ameliyatsız Meme Büyütme Hangi Hastalara Uygulanabilir?

Aquafilling ile ameliyatsız meme büyütme işlemine en uygun adaylar küçük memelere sahip bayanlardır. Göğüsleri normal ölçülerde olan bayanlar da eğer memelerinde sarkma yoksa aynı şekilde aquafilling uygulaması ile istedikleri meme ölçülerine erişebilirler.

 Ancak göğüslerinde sarkma olan kişiler için ameliyatsız meme büyütme işlemi yapılaması uygun değildir. Bunun sebebi ne yazıkki sarkıklık probleminin ameliyat dışında bir çözümü olmaması, sarkık göğüslere aquafilling uygulanarak memelerde büyüme elde edilsede sarkıklık giderilemeyeceği için hastanın hayalindeki estetik, dik ve diri göğüsler elde edilemeyecek oluşudur.

 Bu yüzden memelerinde sarkma olan hastalar için en uygun ve estetik çözüm öncelikle meme toparlama ameliyatı olarak sarkma probleminin düzeltilmesi, daha sonra silikon ameliyatı ile meme büyütme yöntemi tercih edilerek istedikleri göğüs ölçülerine ulaşılmasıdır.

 

aquafilling34

 

Aquafilling Uygulamasının Kalıcılığı Kaç Yıldır?

Aquafilling, özellikle ameliyatsız meme ve kalça büyütme için özel olarak geliştirilmiş bir vücut dolgusudur. Dolayısıyla kalıcılığı diğer vücut dolgularına oranla çok daha uzundur. Sonuçta her dolgu gibi aquafilling te vücut tarafından yavaş yavaş emilir ve ortalama ömrü kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 5 senedir. Bunun sebebi hepimizin bünyesinin yabancı maddelere karşı tepkisinin farklı oluşudur.

Alerjik ve hassas bir bünyeye sahip olan hastalarda dolgunun kalıcılığı 5 yıldan daha az olabilrken vücudu yabancı maddelerle barışık ve az tepki veren kişilerde dolgunun emilimi daha yavaş olmakta ve çok daha uzun süre vücutta kalabilmektedir.

Aquafilling ile Ameliyatsız Meme Büyütme Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Belkide ameliyatsız göğüs estetiği hakkında en çok merak edilen soruların başında aquafilling uygulamasının maliyeti gelmektedir. Ancak meme dokusunun ne kadar aquafilling ile istenilen büyüklüğe erişeceği, hastanın aklındaki yeterli büyüklük kavramı, göğüste asimetri olup olmadığı ve bu asimetriyi ortadankaldırmak için ne kadar ek dolgu gerektiği gibi bir çok önemli faktör tamamen kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

 Tüm bu faktörler uygulanacak göğüs dolgusu miktarını etkilemekte ve kişiden kişye göre geniş bir skalada değişmektedir. Aquafilling uygulamasının maliyeti de tamamen uygulanacak dolgu miktarına bağlı olduğundan uygulamanın maliyeti her bir bireyde farklı olmakta ve net bir ücret bilgisi ancak fiziki muayeneden sonra belirlenmektedir.

Aquafilling Uygulamasının Yan Etkisi veya Zararı Var mı?

Aquafilling özel olarak geliştirilmiş bir vücut dolgusudur. İçeriği tamamen vücutla barışık maddelerden üretilmiş  FDA onaylı su bazlı bir jeldir. ayrıca uygulanan bölgenin süt bezleri ve kanallarıyla hiç bir alakası olmadığı için emzirmeye engel değildir.

 Ayrıca, bu işlem bir ameliyat olmadığından ve herhangi bir kesi işlemi yapılmadan sadece kanül ile uygulandığından çok daha risksiz ve güvenli bir yöntemdir. Bu nedenle aquafilling uygulaması tüm ameliyatlarda olduğu gibi meme ameliyatlarında da her zaman var olan enfeksiyon, travma, narkoz alerjisi vb.  gibi ameliyat risklerini taşımamaktadır.

Aquafilling Uygulaması İleride Sarkmaya Neden olurmu?

Hayır, aquafilling uygulaması ne yapıldığı anda ne de ileriki süreçte memelerde sarkmaya neden olmaz. Dolgu tamamen emildikten sonra memeler eski haline geri dönecektir ve istendiği takdirde işlemin tekrar uygulanmasında da bir sakınca yoktur.

 Sonuç olarak aquafilling dolgu uygulaması, silikon ameliyatı ile meme veya kalça büyütme işlemine iyi bir alternatif ameliyatsız çözümdür. Ülkemizde ise Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından yıllardır uygulananmakta olan kendini kanıtlamış bir yöntemdir.

 

Ayrıntılı Bilgi: (0533) 053 33 40 - (0533) 031 86 74 - (0212) 80189 01

(Not: 0533 053 33 40 ve 0533 031 86 74 nolu cep numaralarımızı saat 23.00'e kadar arayabilirsiniz.)

Tüm Sorularınız için e-mail adresimiz :  info@stsestetik.com

Ameliyatsız Meme Büyütme Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol