Scarlet ile Yüz Germe

 

Üstün Altın Uçlu SCARLET Teknolojisi ve Getirdiği Yenilikler:

Scarlet, altın iğneli fraksiyonel RF (radyofrekans) nin bir ileri jenerasyonudur. Bir önceki jenerasyondan farkı 3.5 mm  cildin derinine inen 25 adet tamamı altın uçlu fraksiyonel iğnenin her birinin ucundan RF göndermesinin dışında tüm uçlar arasında da RF enerjisinin dağılmasıdır.

 Bunun sonucunda ameliyatsız mikro iğneli RF teknolojisi ile cilt yüzeyinde maksimum germe sağlanmaktadır. Böylelikle Sygmalift, derin doku planlarında odaklanmış ultrasonla germe yaptıktan sonra Scarlet ile de üst dermis gerilerek yüzün ve cildin tamamının gerilmesi ve gençleştirilmesi sağlanmış olur.

 

 

 

 Scarlet ile yüz germe herhangi bir cerrahi işleme gerek duyulmadan yüz cildinin gerilmesini sağlayan bir tekniktir. Son teknoloji ürünü medikal cihazlar kullanılarak yapılan uygulamada, özel tasarlanmış mikro iğnelerle yüz bölgesine yüksek frekans elektrik uygulanır. Böylece,  cilt altında bulunan kolajen lifler uyarılır ve elastin lif üretiminin artması sonucunda derinin kendini yenilemesi sağlanır.

 Yaşlanmanın etkilerine bağlı olarak en fazla estetik kayıp yaşayan bölgelerin başında yüz gelir. İlerleyen yıllar, ciltte kolajen miktarının azalmasına ve ilerleyen süreçte boyun, yüz bölgesinde sarkmalara ve kırışıklıklara sebep olur.

 Son yıllarda giderek daha popüler hale gelen Scarlet yüz germe uygulaması, kısaca mikro iğnelerle cilt altına ısı verme işlemidir. Fraksiyonel radyofrekans yöntemi olarak adlandırılan bu yöntemin temel amacı, yaşlanma sebebiyle azalan kolajen miktarının artırılmasını sağlamak adına kolajen liflerine kontrollü hasar vermektir. Uygulama sonrasında uyarılan liflerin artmasına bağlı olarak ciltte belirgin düzeyde gerilmeler görülür. Scarlet yüz germe uygulaması,

  • Yüz, boyun ve gıdı bölgesinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi
  • Sivilce ve yara izlerinin yok edilmesi
  • Ciltte elastikiyet sağlanması
  • Gözaltı morluklarının giderilmesi
  • Göz kapağı düşüklüğünün giderilmesi gibi amaçlara yönelik olarak uygulanmaktadır.

Önemli bir sağlık problemi bulunmayan, 16 yaş üzeri tüm bireylere uygulanabilen yöntemin benzer uygulamalara oranla daha efektif sonuçlar vermesi sebebiyle, daha az sayıda seansa ihtiyaç duyulmaktadır.

Scarlet Nedir? Nasıl Uygulanır?

Scarlet ile yüz germe tedavisinde kullanılan ileri teknoloji ürünü cihazlar, 0,5-3,5 mm boyunda mikro iğnelere sahiptir. Cilt altı dermis tabakaya etki etmeyi mümkün kılan bipolar radyo frekans cihaz, uygulama sırasında üzerinde bulunan 25 adet mikro iğne aracılığıyla cilt altına ısı verir. Isı enerjisinin sağladığı uyarma etkisiyle harekete geçen kolajen ciltte bulunan kırışıklıkları düzeltirken cildin eskiye nazaran daha gergin bir görünüme kavuşmasını sağlar.

 Uygulama esnasında saç teli inceliğine sahip 25 adet iğne aynı anda cilt altına ısı enerjisi yayarak yüz bölgesindeki cilt yapısının tamamına nüfuz eder. Yüzün her bir milimetresini taramak suretiyle gözle görülmesi mümkün olmayan 25 bin delik açan cihaz sayesinde uygulama sırasında bile gözle görülür düzelmeler sağlar. Kaşlarda kalkma, boyun çizgilerinin belirginliğini yitirmesi ve çene kontuarındaki belirginleşme ilk seans sonunda hissedilir. Ancak uygulamadan elde edilmesi amaçlanan sonuçlar yaklaşık 21 gün süren kolajen oluşumu sonrasında net olarak ortaya çıkar.

Scarlet ile Yüz Germe Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Scarlet ile yüz germe uygulandığı bölgeye ve birlikte uygulandığı farklı kombinasyonlara bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık 35 ila 45 dakikalık seanslarla yapılır. Her bir seans birer ay aralıklarla yapılarak toplamda 3 ay süre sonunda uygulama sonlandırılır. İlk uygulama sonrasında başlayan ciltteki bariz düzelmeler 1 yıl boyunca fark edilir düzeyde hissedilir. Scarlet ile yüz germe işlemleri konusunda en fazla merak edilen husus, uygulama sırasında ağrı hissedilip hissedilmediğidir. Uygulama yapılan bölgeye işlem öncesi sürülen anestezi etkisine sahip kremler sebebiyle işlem sırasında rahatsız edici herhangi bir ağrının yaşanması söz konusu değildir. Uygulama sonrasında işlem yapılan bölgede hafif cilt kızarıklıkları görülse de kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolur. Tamamen steril klinik ortamında yapılan yüz germe işlemi sonrasında birey günlük yaşamına dönerek tüm aktivitelerini sorunsuz olarak sürdürebilir. Hastaya germe işlemi sonrasında cildini sürekli nemli tutması ve güneşten korunması önerilir. Bunun dışında herhangi bir ek önlem alınması veya ekstra bir bakım yapılması gereksizdir.

Scarlet ile Yüz Germe Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

Scarlet ile yüz germe uygulamaya engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı olmayan 16 yaşını doldurmuş her kadın veya erkek bireye uygulanabilen bir yöntemdir. Kanıtlanmış herhangi bir risk bulunamamakla birlikte hamile kadınlara önerilmez. Ayrıca egzama, sedef ve uçuk sorunları bulunan bireylere, bu yöndeki rahatsızlıkların aktif dönemlerinde uygulama önerilmez. Cilt yapısı da scarlet ile yüz germe uygulamasının yapılabilmesi için önemli bir faktördür. Cildi aşırı kuru olan bireylere uygulama yapılmadan önce nemlendirici bakımlar yapılmakta, ciltteki nem seviyesi uygulama için uygun oranlara yükseldiğinde işlem yapılabilmektedir.

Scarlet İle Yüz Germe Sonrası Yapılması Gerekenler

Scarlet ile yüz germe herhangi bir yaşam aktivitesini olumsuz etkilemez. Uygulama sonrasında gülük rutinlerine dönebilen hastalara birkaç günlük süreyle cilt nemlendiricileri kullanarak uygulama sebebiyle oluşan kuruluğun giderilmesi tavsiye edilir. Uygulama ilgili tüm detaylara erişim sağlamak ve yöntem hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek adına https://www.stsestetik.com/medikal-estetik/scarlet-ile-yuz-germe adresini ziyaret edebilir, uygulama konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

 

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0212 608 18 17 - 0212 608 18 16 - 0533 053 33 40 - 0533 031 86 74

(Not: 0533 053 33 40 ve 0533 031 86 74 nolu cep hatlarımız saat 23:00'e kadar hizmettedir.)

MAIL ÜZERİNDEN SORU SORMAK İÇİN: info@stsestetik.com