Kök Hücre Uygulaması

 

Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarının ortadan kaldırılması ve ilerleyen yaşın etkisiyle azalan fibroblast hücreler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kök hücre laboratuvarlarında üretilebilmektedir. Medikal estetik uygulamalarında mucizevi sonuçların alınmasına olanak sağlayan kök hücrelerin cilde geri verilmesi suretiyle bireyin gençliğini geri kazanması ve elde edilen sonucun kalıcılığı mümkün olabilmektedir.

 İnsan cildinin gen görünmesini sağlayan ve cildin dik tutulmasını sağlayan bağ dokularıdır. Cilt kalitesini belirleyen ise, kolajen üreten dokulardır. Bu dokuların oluşumunda ise fibroblast adı verilen hücreler etkilidir. İnsan cildi henüz genç yaşlarda iken fibroblast hücrelerinin %100 oranında olması sebebiyle elastiki bir yapıya sahiptir. Ancak 28-30’lu yaşlardan sonra her yıl %2 oranında olmak üzere fibroblast hücre oranında azalma görülür. Bir başka deyişle, 10 yıllık süre içerisinde cilde sağlıklı görünüm kazandıran fibroblast hücrelerinin %20’si kaybolur ve cilt yapısında estetik sorunlar oluşmaya başlar.

 Ciltte meydana gelen sarkmalar ve çizgiler, yaşlanma döneminin başladığına dair ilk işaretlerdir. Yaş ilerledikçe ve estetik müdahale yapılmadığında daha yüksek oranda kayıp yaşayan hücreler, cildin her geçen gün daha yıpranmış bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olurlar. Bu tür sorunların yaşanmasını engellemek ve cildin tazeliğini kalıcı olarak koruyabilmek ancak medikal estetik kapsamında yapılan kök hücre uygulamaları ile mümkün olabilmektedir.

Cildi Gençleştiren Kök Hücre Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisi, konusunda uzman hekimler tarafından laboratuvar ortamında ileri teknoloji ürünü cihazlarla fibroblast hücrelerinin yeniden üretilmesi ile yapılır. Uygulama, tamamen sterilize edilmiş ortamlarda uzman hekim tarafından estetik kayıp oluşturmadan kulak arkasından alınan 4-6 mm boyutlarında bir parça ile başlar. Alınan biyopsi örneği, sağlıklı fibroblast hücrelerin üretilmesi amacıyla özel koşullarda Sağlık Bakanlığı onayıyla hizmet veren laboratuvarlara gönderilerek kök hücre üretimine başlanır.

 Yaklaşık 4 ila 6 hafta içinde kök hücre çoğaltma işlemi sürdürülür. Uygulama sırasında uzman hekim tarafından hücrelerin öldüğü bölgelere enjeksiyon yöntemiyle yeni hücreler nakledilir. Yapılan işlemler sonrasında laboratuvarda kök hücre üretildikten sonra 30-45 gün aralıklarla aynı işlem 3 kez tekraren yapılır.

Estetik Amaçlı Kök Hücre Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Medikal estetik uygulamaları kapsamında kullanılan kök hücre tedavisi, yaş ilerlemesiyle ortaya çıkan estetik kayıpların giderilmesi amacına yönelik olarak kullanılmaktadır.

  • Yüz bölgesi
  • El
  • Boyun
  • Gıdı
  • Dekolte bölgeleri kök hücre uygulamalarının yapılabildiği bölgelerdir.

Yüz'e Uygulanan Kök Hücre :

Yüz bölgesindeki kök hücre uygulaması yaş ilerledikçe azalan kolajen ve elastin lifleri sebebiyle oluşan estetik sorunların giderilmesini sağlar. Uygulama sonrasında kırışıklıklar, ciltteki gevşemeler, çizgiler, leke ve akne izleri ortadan kaldırılarak cildin çok daha genç görünmesi sağlanır.

El'e Uygulanan Kök Hücre :

Yaş aldıkça estetik görünüm olarak sorunlu bir bölge haline gelen ellerde lekelenmeler, damarlı görünümler ve deride gevşeme şeklinde belirtiler görülür. Kök hücre uygulaması sonrasında eller eski canlılığına ve görünümüne kavuşur.

Boyun ve Gıdı Bölgesine Uygulanan Kök Hücre:

Yaşlanma belirtilerinin en belirgin olarak görüldüğü bölgeler gıdı ve boyun bölgesidir. Yaşlanmanın etkisiyle sarkan cilt ve deri altı dokusu sarkma ve kırışıklıklar oluşmasına sebep olur. Kök hücre uygulaması sonrası bölgedeki tüm estetik kayıplar giderilir.

Dekolte Bölgesine Uygulanan Kök Hücre:

Özellikle kadınların estetik görünümlerini en fazla olumsuz etkileyen, dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve cilt gevşemeleridir. Uygulama sonrasında diledikleri kıyafetleri özgürce giyebilmektedir.

Cilde Kök Hücre Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

Medikal estetik uygulamaları farklı sebeplere bağlı olarak vücut ve cilt yapısına meydana gelen deformasyonların giderilmesini sağlayan ileri teknoloji uygulamalarıdır. Cildinde gevşeme, kırışma, sarkma izi bulunan herkes bu tür tedavilerden yararlanabilmektedir. Kök hücre tedavisinde kullanılarak, bu tür sorunların yok edilmesini sağlayan fibroblast hücreleri bireyin kendisinden alındığı için, vücut tarafından verilebilecek herhangi bir alerjik reaksiyon veya yan etki görülmesi söz konusu değildir. Cilt sorunları sebebiyle estetik kaygılar yaşayan herkesin, yaş sınırlaması olmadan kök hücre tedavisi için başvuru yapması mümkündür.

Kök Hücre Tedavisi Yenilenebilir Mi?

Kök hücre uygulaması medikal cerrahi alanında uzmanlaşmış hekimler ve ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış modern laboratuvarlar yardımıyla yapılır. Başarıyla sonuçlanan tedavi sonrası cilt 8-10 yıl önceki yapısına geri dönerek uygulama yapılan alanlardaki estetik sorunlar ortadan kaldırılır. Kök hücre yenileme yöntemi sayesinde ciltteki sorunlar giderilse de, yaşlanma sürecinin devam etmesi sebebiyle hücre ölümler devam eder. Kök hücre yönteminin en büyük avantajı, tekrar uygulama yapılabilmesine olanak sağlamasıdır. Yenilenen işlemler sonrasında aradan geçen süre içerisinde ölen hücre miktarı bir kez daha yenilenebilmektedir.

Cilde Kök Hücre Tedavisinde Herhangi Bir Risk Var Mıdır?

Cilde kök hücre tedavisi, ABD’de FED tarafından onaylanmış olan bir yöntemdir ve Amerika başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde yaklaşık 17 yıldan beri uygulanmaktadır. Yüzbinlerce kişiye uygulanan ve elde edilen başarı oranının yüksekliği sebebiyle tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanan yöntem hiçbir risk içermez. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmış olan cilde kök hücre uygulaması sırasında vücuda hiçbir yabancı maddenin girişi söz konusu değildir. Kişinin sadece kendi dokusundan üretilen fibroblast hücrelerin verilmesi sebebiyle, vücudun herhangi bir tepki vermesi veya risk oluşturan bir sağlık sorununun yaşanması mümkün değildir.

Kök Hücre Gençleştirme Dışında Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Cilde kök hücre uygulaması çoğunlukla cildin daha genç bir görünüme kavuşması adına kullanılsa da, vücutta oluşan güneş lekeleri, yara ve kesik sebebiyle oluşan izlerin giderilmesi, akne sebebiyle oluşan çukurlukların yok edilmesi, cilt sarkmaları ve deri altında meydana gelen cilt sorunlarının ortadan kaldırılması amacına yönelik olarak da kullanılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra, kök hücre uygulaması, yüz bölgesinin tamamına uygulandığı gibi dudaklardaki sorunların giderilmesi amacına yönelik olarak da kullanılabilmektedir.

 Cilde kök hücre tedavisi sonrasında, yaş ilerlemesi sebebiyle oluşan incelme ve kırışıklıklar tamamen giderilir. Uygulamanın en iyi yanlarından biri de, kök hücre tedavisi sonrasında bireyde herhangi bir jest, mimik kaybının yaşanmamasıdır. Doğal görünümüne kavuşan ve eskisinden çok daha genç bir görünüme kavuşan yüz cildinde herhangi bir ifade kaybının yaşanması da söz konusu değildir.

Cilde Kök Hücre Uygulamasının Fiyatları Nedir?

Medikal estetik uygulamaları doğru hekim ve klinik tercihi yapıldığında beklentilerin en üst düzeyde karşılanmasını mümkün kılmaktadır. Bu tür tedavilerde fiyatın belirlenmesinde uygulamanın yapılacağı kliniğin fiyat politikası ve uygulamayı yapacak hekimin uzmanlığı etkili olabilmektedir. Ayrıca Kök hücre tedavisinde tedavide uygulanacak alanında fiyat konusunda önemli bir etkiside bulunmaktadır.  Fiyatlar ve ücretsiz muayene için randevunuzu bizi arayarak hızlıca oluşturabirsiniz.

Cilde Kök Hücre Tedavisi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Cilde kök hücre uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bulunan laboratuvarlarda yapılmaktadır. İstanbul’un en mutena ilçelerinden biri olan Başakşehirde faaliyetlerini sürdürmeye devam eden STS Estetik, Medikal cerrahi konusundaki çözümleriyle bu alandaki en yetkin klinikler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

 Medikal estetik konusunda uzun yılların bilgi birikimi ve tecrübesine sahip bulunan DR. Sami Tan Sarıgül yönetimindeki STS Kliniğe başvuru yaparak ücretsiz muayene olabilir, estetik kaygılar oluşturan tüm sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

 Ayrıca, kök hücre tedavisi ve medikal estetik gerektiren tüm konular hakkında daha geniş bilgiler ulaşmak için https://www.stsestetik.com/ adresini ziyaret edebilir, iletişim numaralarından randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0212 608 18 17 - 0212 608 18 16 - 0533 053 33 40 - 0533 031 86 74

(Not: 0533 053 33 40 ve 0533 031 86 74 nolu cep hatlarımız saat 23:00'e kadar hizmettedir.)

MAIL ÜZERİNDEN SORU SORMAK İÇİN: info@stsestetik.com

 

 

Kök Hücre Uygulaması Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol