kirisikliklara-organik-kok-hucre-tedavisi

Pelleve (Altın Ütü)

‘Pelleve diğer bir deyiş ile Cilt Ütüsü ile Tanışın!’

 

Pelleve, altın ısı ile radyofrekans yöntemi ile cildi sıkılaştırarak germe sağlayan ve gözenekleri daraltma etkisi sayesinde cildin kırışıklık seviyesini ve elastikiyet kaybını azaltan ileri miktarda gelişmiş güçlü bir radyofrekans sistemidir. Pelleve Cilde herhangi bir zarar vermeden yenilenme etkisi yaratarak adeta "cildin kumaşını" değiştiren ve cildi sıkılaştırarak geren bir cihazdır.

 

Pelleve, yaşla beraber belirginleşen yorgun görünümün ve kırışıklıkların tedavisinde etkili yeni bir teknolojidir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından bu amaçla kullanımı 2009′da onaylanmıştır.

 

ETKİLİ, GÜVENLİ, AĞRISIZ, AMELİYATSIZ, ACISIZ yüz germe işlemi’dir.

 

 medical_estetik

 

Pelleve Nasıl Çalışır?

FDA onayını 2009 yılında aldıktan sonra Amerika'da ve tüm dünya ülkelerinde güvenle kullanılan Pelleve, ileri radyofrekans teknolojisini kullanarak ( 4 Megahertz) epidermis ve üst tabakaya zarar vermeden cildin derin katmanlarını ısıtarak kollagen üretimini hızlandırır. Kollagen yapısında, hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlar ve zaman içerisinde bu sıkılaşma artar, 6 ay’a varan süre içerisinde cildin sıkılığında artış ve kırışıklıklarda azalma sağlanır.

Pellevenin Etki Mekanizması Nedir?

Cildimiz, doğal yüzeyi eski deri hücrelerini dökerek kendini yeniler. Yaşlandıkça kolajen üretiminin azalmasıyla bu süreç yavaşlar. Kolajen cildin orta tabakasında üretilen önemli bir proteindir ve cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlar. Kolajen üretimi düştüğünde, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtileri daha belirgin olmaya başlar.  

Uygulama yapılan bölgenin ısısı, protokolde belirtilen seviyeye kadar çıkarılır, böylece cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla değiştirilir ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Büzüşme yanında ısıyı algılayan fibroblast isimli deri altı dokuların üretimini yapan hücreler uyarılır ve zamanla yeni bir kolajen doku oluşur. Bu sayede deri daha gergin, kırışıksız ve genç bir görünüm alır. Cildin orta tabakasını yavaş ısıtma, yeni kolajen üretimini uyarır ve kırışıklıkları yumuşatır. Hemen görünür sonuçlar elde edilir.

Pelleve sistemi, göz çevresindeki kaz ayaklarını, gözaltı kırışıklıklarını ve gözaltı torbalarını azaltır ya da yok eder. Yanaktaki cilt yapısı değişir, ağız çevresindeki, özellikle dudak üstündeki çizgiler azalır.

Diğer Yöntemlere Göre Avantajları Nelerdir?

Acısız ve ağrısız olmasının yanında en önemli avantajı kişiye özel çalışma olanağı sunmasıdır. Göz kapağında bile güvenle kullanılabilir. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Seans sonrası kişi günlük rutin hayatına devam edebilir, makyajını yapabilir. Güneş ışığı hassasiyeti yaratmaz. Hiçbir ilaç kullanılmaz. Anestezi yapılmaz. Anestezi kremine bile gerek yoktur. Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.

Pelleve sisteminde kesinlikle ağrı ve acı hissedilmez.. Anında, gözle görünür sonuçlar alınır. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu uygulamadan sonra hemen normal hayata devam etmek mümkün olur. ve hatta düşük göz kapaklarının belirgin bir şekilde kaldırılması mümkün olur.

 

pelleve_surgical_workstation

 

Pelleve Uygulama Esnasında Ne Hissedilir?

Pelleve cihazının uygulama başlıklarının cildinize her dokunuşunda radyo dalgalarının transferiyle birlikte ısı ile yapılan masaj etkisi hissedilir. Bu ısınma hissi kolejen sıkılaşması için gereken ısıya gelindiğinin göstergesidir. Tedavi edilecek alan üzerinde yatıştırıcı özel bir jel kullanılıp işlem sırasında kişinin konforu sağlanır.

Kaç Seans Tedavi İhtiyacı Vardır?

Sarkmaların ve kırışıklıkların derecesine bağlı olup, kişiye göre değişmekle birlikte uzmanlar tarafından 1 ile 4 seans arası önerilmektedir. Pelleve’nin etkisi çoğunlukla hemen başlar ancak yeni oluşan kolajenin etkisini görmek için iki seans beklemek gerekir. Sigara içenlerde etkisi kısa sürebilir.

 Uygulanan bölgeye göre, beslenme alışkanlıklarına ve sigara kullanımına vb. faktörlere bağlı olarak seans sayısı değişkenlik gösterebilir. Erkekler için bu sayı daha fazla olabilir. Bu sistem ile hem anında çok iyi hissedilir, hem de yaşlanma belirtileri kalıcı olarak minimuma iner.

 

Pelleve hangi bölgelere uygulanır?

Pelleve tüm yüz, gıdı, göz kapağı ve göz çevresi de dahil olmak üzere, eller ve boyunda etkilidir.

İşlem Sonrasında Neler Neklenir?

Pelleve uygulamasının olası yan etkileri tedavi edilen bölge içerisinde uygulama sırasında ortaya çıkabilecek hafif bir ısı hissidir. Ayrıca yarım saat içerisinde kaybolacak hafif bir şişkinlik ve kızarıklık oluşabilir. Deride hiçbir sorun oluşmaz. Yazın da güvenle uygulanabilir. Koyu tenliler için hiçbir risk içermez.

 

Pelleve Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Komple bir yüz tedavisi için Pelleve uygulaması normal olarak 20 ila 40 dakikadır.

Pelleve etkisi ne kadar kalıcıdır?

Yüz ütüsü olarak da bilinen Pelleve, yorgun yüzleri bir anda gençleştirir ama görünür birinci etkisi bir hafta sürer. Deri gergin, hafif pembe tonda ve daha canlıdır. Pelleve uygulamasından bir ay sonra ikinci etkisi başlar, bu asıl etkidir; üç ile altı ayda belirgin hale gelir. Uyarılmış fibroblastların üretimi sonucu kolajen sentezinin doku sıkılığını arttırmasıyla yüz daha gençleşmeye ve gerilmeye başlar ve tek seans bile uygulansa etkisi bir yıl devam eder.

 

Pelleve Hangi Yaş Grubuna Önerilir?

Pelleve sistemi daha çok 30-60 yaş grubu arasındaki kişilere önerilir.

Pellefirm nedir?

Pelleve nin özel bir masaj başlığı ile vücut şekillendirme, sıkılaştırma ve  selülit tedavisi için uygulanan şeklidir.

 

Pellefirm cildin derin tabakalarını radyofrekans enerjisi ile ısıtır, bunu selülit için özel geliştirilmiş mekanik masaj sistemi ile birleştirir ve sonuç olarak cildin yeniden canlanmasına ve yapılanmasına yardımcı olur. Böylece daha selülitsiz ve sıkı bir cilt elde edilir. Karın, kol içleri, bacak içleri, uyluk, kalçalar gibi bölgelerde sıkılaştırma yaparken özel başlığı sayesinde lenfatik dolaşımı da tahliye eder. Bu sayede ilk uygulamadan itibaren fark edilebilen daha pürüzsüz, daha ince ve daha sıkı yeni bir cilt dokusu oluşur.

 

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0212 608 18 17 - 0212 608 18 16 - 0533 053 33 40 - 0533 031 86 74

(Not: 0533 053 33 40 ve 0533 031 86 74 nolu cep hatlarımız saat 23:00'e kadar hizmettedir.)

MAIL ÜZERİNDEN SORU SORMAK İÇİN: info@stsestetik.com

Pelleve Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol