Gıdı Eritme

GIDI  ERİTME

Kusursuz, ışıltılı, simetrik ve hoş bir görünüm elde edebilmek adına özellikle yüz hatlarında en önemli mahiyete sahip olan bölümlerden biri kuşkusuz gıdılardır. Gıdı, genel olarak yüz bölümünün kusursuz bir görünüm elde edebilmesine olumsuz düzeyde etki gösteriyor olmakla birlikte aynı zamanda özellikle kadınlar açısından büyük ölçüde rahatsızlıkların oluşmasına da sebep olmaktadır. Sarkmış, dolgunlaşmış, hacimli ve kötü görüntü yaratan gıdıların giderilmesi adına ise günümüzde gıdı eritme adına kullanılabilen doğal, ameliyatsız ve kesin sonuçlar veren pek çok medikal uygulama bulunmaktadır.

Bu kapsamda özellikle kadınların gıdı eritme uygulaması ile arzu ettikleri yüz hattı görünümüne sahip olmaları oldukça basit ve kolay bir seçenektir. Gıdı eritme uygulaması cilt altında bulunan yağlı bölgelere doğrudan etkide bulunarak, liflerin ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Böylelikle yağlı bölgenin oluşumu ortadan kalktığı gibi aynı zamanda sıkı ve kusursuz bir gıdı bölgesi görünümü sağlanır.

Gıdı eritme uygulaması bozuk ve kusurlu görünen gıdı yapılarının eritilmesini sağlıyor olmasının yanı sıra gıdı oluşumu konusunda erken dönemlerde bu yönteme başvurulması halinde daha sağlıklı sonuçlar vererek yaşlılığa bağlı gıdı oluşumlarını da engellemektedir. Uygulamalar sonrasında mimik kaybı ya da doku hasarı gibi olumsuzlukların ortaya çıkması da mümkün olmamakla birlikte cilt üzerinde sıkılaşma sağlayarak genç ve canlı bir cilt görünümüne sahip olunmasını sağlamaktadır.

Gıdı Nedir?

Gıdı bir diğer ismi ile gerdan olan ve çenenin alt bölgesinde yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan tabakaya denmektedir. Pek çok farklı sebep ile gıdı oluşumu ortaya çıkabiliyor olmakla birlikte genetik faktörler ve diğer çevresel olumsuz etkiler gıdı oluşumları konusunda en belirleyici etkenlerdir. Çene altında yağ birikimi sonucunda ortaya çıkan olumsuzlukları ve kötü görünümlerin yok edilmesi ise gıdı eritme uygulaması aracılığıyla oldukça kolay olmaktadır ve yüz hatlarının belirgin bir şekilde ön plana çıkması bu uygulama aracılığıyla en etkili şekilde sağlanır.

Gıdı Oluşumuna Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

Belirtilmiş olduğu gibi gıdı oluşumuna sebep olabilecek ve doğrudan etki gösteren pek çok faktör olmakla birlikte bazıları diğerlerine göre daha ön plana çıkmıştır. Bu bağlamda gıdı oluşumuna sebep olan faktörler genel hatlarıyla şu şekildedir:

  • Genetik faktörler
  • Yaşlılığa bağlı ortaya çıkan olumsuzluklar
  • Fazla kilo alınması
  • Uyku bozuklukları ve yanlış uyku pozisyonu
  • Fazla sigara ve alkol tüketimi
  • Güneş ışınlarının ortaya çıkardığı olumsuz etkiler
  • Sağlıksız beslenme

Gibi faktörler gıdı oluşumu konusunda en belirgin etkiye sahip olan olumsuzluklardır.

Gıdı Eritme Nedir?

Gıdı eritme, belirtilen ve bazı özel sebeplerden dolayı gıdı bölgesinde yağ mahiyetine sahip olarak oluşan olumsuzlukların giderilmesi ve buna bağlı olarak da kusursuz bir yüz görünümünün elde edilmesi adına uygulanan yöntem anlamına gelir. Bu yöntem kapsamında gıdı bölgesinde oluşan tüm sarkmalar ortadan kalkabildiği gibi yaşlılığa bağlı gözlemlenen gıdı sarkmaları da engellenerek çene ve yüz bölgesinde sıkılaştırma sağlanır. Dolayısıyla yüz ve çene bölümü yapılan uygulama kapsamında daha sıkı bir görünüm elde ederken aynı zamanda genç ve dinamik bir yapıya da sahip olacaktır.

Gıdı Eritme Uygulamaları Nelerdir?

Gıdı eritme konusunda günümüzde tercih edilen pek çok farklı uygulama bulunuyor olmakla birlikte bazı uygulamalar sağladığı çözüm önerileri ve uygulama kapsamında gündelik yaşantıya hızlı dönüş, kısa süreli etkili tedavi gibi sebeplerden dolayı diğerlerinden ayrılır. Özellikle günümüzde ameliyatsız şekilde yapılan pek çok medikal estetik uygulaması bulunmaktadır ve bu uygulamalar gıdı oluşumu ve gıdı oluşumunun getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek adına da kullanılabilmektedir.

Kadınlar açısından oldukça önemli olan ve yüz ile çene görünümünü oldukça olumsuz düzeyde etkileyen ve yüz hattı içerisinde diğer kusurların da belirgin bir şekilde ön plana çıkmasına sebep olan gıdı oluşumu, profesyonel medikal çözümler ile ameliyatsız olarak ortadan kaldırılabilmektedir. Bu kapsamda gıdı eritme mezoterapisi gibi etkili yöntemler bölgesel ve lokal olarak kesin çözüm önerileri sunar. Cildin sıkılaşarak gıdı bölgesinin tamamen sıkışmasını sağlayan bu yöntemler aracılığıyla eşsiz ve kusursuz bir yüz ve çene hattı görünüm elde etmek son derece mümkündür.

Ameliyatsız Gıdı Eritme Estetiği

Ameliyatsız gıdı eritme estetiği herhangi bir cerrahi müdahale olmadan ve bıçak ya da benzeri materyaller kullanılmadan gıdı bölgesine lokal olarak uygulanan yöntemlere denmektedir. Bu yöntemler kapsamında uygulamanın gerçekleştirildiği kişi normal ve gündelik yaşantısına hızla dönebiliyor olmakla birlikte uygulamaların etkisi ise gerçekleştirilme hızı ve yönteminin aksine oldukça güçlü ve kesin sonuçlar vermektedir.

Bu bağlamda özellikle doğru hekim ve uygulama merkezinin tercih edilmesi durumunda ameliyatsız gıdı eritme estetiği ile yüz ve çene bölgesine doğrudan estetik anlamda etkisi olan gıdı oluşumları ortadan kaldırılabildiği gibi gelecekte ortaya çıkabilecek olumsuzluklar da engellenmektedir. Bu kapsamda alanında uzman ve daha önce gerçekleştirme olduğu uygulamalar ile fark yaratan hekimlerin tercih edilmesi hem genel sağlığın korunması hem de yapılan uygulamanın en etkili sonuçları işlevsel bir şekilde verebilmesi adına en önemli belirleyici faktördür.

Gıdı Eritme Mezoterapisi

Gıdı Eritme Mezoterapisi belirtilmiş olduğu gibi cerrahi işlem olmadan yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir ve günümüzde en çok tercih edilen gıdı estetiği uygulamaları arasındadır. Bu uygulama kapsamında gıdı bölgesinde biriken fazla yağlara doğrudan müdahale edilerek, yağ dokuların önemli ölçüde azalttırılır ve cildin daha genç, dinamik ve sıkı bir görünüme sahip olması sağlanır.

Uygulama kapsamında yağ dokularına yapılan müdahale ve etki ile dokular azalmaktadır ve buna bağlı olarak da gıdı oluşumunun sebep olduğu esnek cilt yapısı sıkılaşarak hacimsiz hale gelmektedir. Özel olarak hazırlanan formüller aracılığıyla yapılan Gıdı Eritme Mezoterapisi oldukça etkili sonuçların alınabilmesini sağlar.

Gıdı Eritme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gıdı eritme uygulaması seans yöntemiyle yapılıyor olmakla birlikte herhangi bir cerrahi işlem gerektirmemektedir. Bu kapsamda hastanın gündelik yaşantısına hızla adapte olması sağlanıyor olmakla birlikte gıdı ve gerdan bölgesinde ortaya çıkan tüm olumsuzluklar da yok edilmektedir.  Gıdı eritme uygulaması kapsamında özel olarak hazırlana doğal kokteyller lokal olarak gerdan bölgesine enjekte edilir.

Enjekte işlemi cilt katmanın alt bölümüne yönelik yapılıyor olduğundan etki süresi oldukça kısadır. Bu kapsamda 15-20 dakika içerisinde ilk etkilerin görülmesini sağlayan özel kokteyl, gıdı bölgesinde oluşan yağa doğrudan müdahale ederek bölgenin sıkı bir mahiyete sahip olmasını hızla sağlar. Sıkılaşmanın yanı sıra gıdı bölgesinde yağdan kaynaklanan esneklik de ortadan kalkar ve daha gergin bir gerdan oluşumu sağlanır. Böylelikle yüz hatları daha belirgin bir şekilde ön plana çıkması sağlanıyor olmakla birlikte aynı zamanda yüz ve çene bölgesinde var olan kusurların genel görünümü olumsuz olarak etkilemesinin de önüne geçilir.

Gıdı Eritme Uygulamalarına Dair Her Şey

Gıdı Eritme Uygulaması kapsamında belirtilmiş olduğu gibi tercih edilecek olan hekim ve uygulama merkezi en önemli etkendir. Bu bağlamda alanında uzman hekimlerden oluşan STS Estetik gıdı eritme de dahil olmak üzere estetik ve güzellik adına arzu edilen tüm işlemleri medikal bilinç ve yaratıcı zeka ile bütünleştirerek profesyonellikle uygulamaktadır.

Gıdı Eritme Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol