jawline

 Özellikle kadınlar için hoş ve estetik bir görünüme sahip olmak önemli olduğu bilinir fakat çene estetiği erkekler için de önem arz eder. Son dönemde oldukça popüler olan estetik uygulamalarından biri olan Jawline, genel olarak bir estetik uygulamadır ve kadınların daha çok tercih ediyor olmasına karşın erkekler tarafından da uygulamanın sağladığı eşsiz avantajlardan faydalanmak mümkündür. 

Çene uçları ya da çenenin yan bölgesine yönelik yapılan bu uygulama ile sivri, belirgin, dikkat çekici, estetik ve naif bir çene hattına sahip olmak artık mümkün. Kadınlar ve erkekler çene hatlarının kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlayan Jawline son dönemde en çok tercih edilen medikal estetik uygulamalarından biri olarak dikkat çekmektedir.  

Jawline Nedir?

Öncelikli olarak uygulamaya ismini veren Jawline’ın ne anlama geldiği üzerinde durulacak olursa, Jaw “Çene” anlamına gelir. “Line” kelimesi ise “hat” ve “çizgi” anlamlarına gelmektedir ve dolayısıyla uygulamanın nasıl bir çözüm önerisi sunduğu sahip olduğu isimden anlaşılmaktadır. Bunula birlikte uygulamanın sağladığı en büyük avantaj ise çene hatlarından memnun olmayanların herhangi bir estetik müdahale olmadan kusursuz bir çene hattı görünümüne kavuşmalarıdır. 

 Jawline Uygulaması, günümüzde ameliyatsız estetik uygulamaları kapsamında en çok tercih edilen ve eşsiz bir etkisi bulunan hyaluronik asit ile yapılır. Hyaluronik asit vücut içerisinde doğal olarak bulunan bir etken, vücut içerisinde ya da deri yüzeyinde herhangi bir alerjik reaksiyon ya da olumsuz bir tepkimenin oluşmasına etki etmez. Uygulama kapsamında en temel etken olarak kullanılan bu asit, daha keskin ve belirgin yüz hatlarına en uygun çene yapısının oluşmasını sağlamayabilir.

Anlaşılacağı üzere Jawline çene uçlarından başlayarak kulağın ön bölümüne kadar yapılan dolgu işlemi anlamına gelmektedir ve çoğunlukla bilinen ismi de çene dolgusudur. Uygulama kapsamında yüz ve yüz hatlarının görünümü konusunda en belirgin öneme sahip olan çene üzerinde herhangi bir cerrahi işlem yapmadan uygulama aracılığıyla kusursuz bir çene hattı görünümünü doğal yollar ve yöntemler aracılığıyla elde etmek mümkün olmaktadır. 

Jawline Nasıl Uygulanır?

Uygulama kapsamında çene konturu bölümüne dolgu materyallerinin hacimli bir şekilde enjekte edilmesi yöntemiyle yapılmaktadır. Çene dolgusunda kullanılacak materyal daha geniş alanlar sirayet edebilmesi gerekiyor olduğundan dolgunun tüm yüzeye yayılması gerekir. Yani genel olarak dudak ya da benzeri alanlara yapılan dolgu uygulamalarına göre Jawline Uygulaması daha geniş alanlara yayılan materyalleri içermektedir ve kullanılan dolgunun hacmi de aynı oranda daha fazladır.

Jawline Uygulaması kapsamında kullanılan dolgu materyalleri arasında belirtilmiş olduğu gibi Hyaluronik Asit bulunur. Daha sert dolguların tercih edilmesi durumunda ise farklı materyallere başvurmak olasıdır. doplgu maddesinin doğal olarak insan vücudunda bulunan etkenlerden oluşuyor olduğundan uygulamanın cilt ya da genel insan sağlığı açısından olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Aynı zamanda uygulama kapsamında lokal anestezi yöntemine başvurulduğu da belirtilmelidir. Dolayısıyla işlem sırasında herhangi bir ağrı, sızı ya da rahatsız edici bir acı ortaya çıkmaz.

 

Jawline - Erkeklerde Çene Dolgusu

 

Jawline Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Kusursuz bir yüz görünümüne sahip olmak adına en önemli noktalardan biri olan çene hatlarında mucizevi etkilerin elde edilmesini sağlayan Jawline Uygulaması gösterdiği bu etkiler kapsamında eşsiz bir çene yapısının yüze en uygun şekilde tasarlanmasına büyük oranda katkı sağlar. Özellikle çene üzerinde ve kontur bölgesinde sivri ve keskin bir yapının oluşmasına yönelik en etkili estetik yaklaşımlardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

 Jawline Uygulamasının etkileri genel hatlarıyla şu şekildedir:

  • Çene kırışıklıkları tamamen ortadan kalkar.
  • Çene bölgesinde oluşan çukurlar ve benzeri istenmeyen bölümler yok edilir.
  • Çene bölgesinde oluşan hacim eksiklikleri bu uygulama aracılığıyla tamamen ortadan kalkmaktadır.
  • Çene hattı çizgisi belirginleşir.
  • Çene bozukluğu veya şekil bozukluğu giderilir.
  • Bölgede oluşan sarkmalar giderilir.
  • Çene hattında ve yüz bölgesinde simetrik bir görünüm sağlanır.
  • Yüz ile çene uyumu etkili bir şekilde sağlanır.

Yüz ve çene hattı görünüm konusunda bunlara benzer pek çok avantaj elde edilmesini sağlayan Jawline Uygulaması, estetik müdahalelere göre daha kısa süreli bir çözüm önerisi olmakla birlikte herhangi bir yan etki göstermeden, kısa sürede az maliyetle yapılabiliyor olduğundan kusursuz bir yüz görünüm elde edebilmek adına günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir. 

Kimler Jawline Yaptırabilir?

Başarı oranı oldukça yüksek olan Jawline Uygulaması kadın, erkek fark etmeksizin herkes tarafından yaptırılabilmektedir. Kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyor olmakla birlikte genel olarak yüz hatlarından rahatsız olanlar, çene bölümünün daha belirgin bir şekilde ön plana çıkmasını isteyenler ya da çene yapısının yüz hattına uygun olmadığını düşünenler adına kısa sürede gündelik yaşantıya dönülmesine izin veren Jawline Uygulaması tercih edilmektedir.

Jawline Sonrası Yaşam

Jawline Uygulaması sonrasında geçici süreliğine yüz hattında şişlik olabilmesi muhtemeldir ve bu etki en fazla 1-2 gün kadar sürecektir. Bu kapsamda gündelik yaşantıya aktif olarak devam etmek mümkün olmakla birlikte tercihen bu sürenin dinlenilerek ya da istirahat edilerek geçilmesi de mümkündür. Uygulama kapsamında enjekte edilen dolgunun çene bölümüne tam olarak oturma ve dağılma süreci yaklaşık olarak 1-2 hafta kadar olacağından bu süreçte hafif bir makyaj uygulaması ile şişliklerin kapatılması oldukça kolaydır.

Jawline Uygulamasının Etki Süresi Ne Kadardır?

Belirtilmiş olduğu gibi Jawline cerrahi bir operasyon değildir  ve bu sebepten dolayı da uzun süreli kalıcılık beklenmesi uygulamaya haksızlık yapılması anlamına gelecektir. Tamamen doğal bir çözüm önerisi olan uygulamanın etki süreside yapılan dolgu maddesinin vücut ile girdiği tepkimeye ne denli karşılık vereceği ile ilgilidir. Burada temel belirleyici uygulamanın yapıldığı kişinin kendisi olmakla birlikte uygulamanın etki süresi bu kapsamda değişkenlik gösterir.

Bu bağlamda Jawline Uygulamasının etki süresi en az 18 ile 24 ay arasında olmakla birlikte vücut yapısına ve cilt durumuna göre değişiklik gösterir. Buna karşın uygulamanın eşsiz etkisinin farkında olanlar uygulamayı senede bir kez olacak şekilde gerçekleştirdiği de belirtilmelidir.

Profesyonel Jawline Uygulaması

Jawline Uygulaması da dahil olmak üzere özellikle ameliyatsız estetik uygulamaları ve profesyonel medikal estetik çözümleri ile STS Estetik kadınların eşsiz bir görünüme sahip olabilmesi adına arzu ettikleri her işlemi ve uygulamayı kusursuz olarak tamamlamaktadır. Jawline Uygulaması süreci boyunca, uygulamanın nasıl yapılacağından, yüz hattına ve çene yapısına uygun tasarımın oluşabilmesine kadar tüm sürecin en olumlu ve sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi adına STS Estetik profesyonel çözüm önerileri üretmektedir.

Jawline Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol