U Therapy ile Yüz Germe

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0212 608 18 17 - 0212 608 18 16 - 0533 053 33 40 - 0533 031 86 74

(Not: 0533 053 33 40 ve 0533 031 86 74 nolu cep hatlarımız saat 23:00'e kadar hizmettedir.)

MAIL ÜZERİNDEN SORU SORMAK İÇİN: info@stsestetik.com

 

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) neden ve nasıl gençleştirme yapar?

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) tüm enerji aktarımı yapan cihazlarda olduğu gibi cilt ve dokularda dermal ısı yaratarak gençleştirme yapan bir konsepttir. Bu konsepti anlamak için cildimize gençlik, dayanıklılık ve mükemmel rengini veren ana proteinlerden birisi olan kolajeni bilmemiz gerekir. Maalesef yıllar geçtikçe cildimiz sahip olduğu kolajenlerin bir kısmını kaybeder. Son yıllardaki çalışmalar cildimizin ve dokularımızın daha derin kısımlarının belirli bir ısı derecesinde ısıtılmasıyla vücudumuzun doğal yenilenme sürecini yeni kolajenler üreterek tetiklediğini göstermiştir. Gerçekte yeteri düzeyde verilen ısı ile daha derin cilt tabakalarında eşsiz bir iyileşme süreci başlatır. Bu sürecin başlamasıyla hem mekanik hemde biyokimyasal etki sayesinde kolajen fiberlerinin sıkılaşması veya büzüşmesi dönemi başlar. Bu süreci takiben dermal tabakada yeniden şekillenme ve sonrasında da yeni kolajen üretimi çok iyi bir iyileşme süreciyle son bulur. Günümüzde bu amaçla üretilen birçok enerji (Isı) aktarımıyla tedavi yapan cihaz bulunmaktadır. U-Therapy Contlex ( Ameliyatsız Yüz germe ) bu ısı etkisine sebep olmak için çok kontrollü fokuslanmış ultrason enerjisi kullanarak enerjinin dokunun daha derin tabakalarına direk olarak gönderilmesini sağlar.

 

 

 

U-Therapy Contlex hangi teknolojiyi kullanmaktadır?

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) en yeni ultrason teknolojisini kullannmaktadır. Cihazın çene altı, boyun, kaş gibi bölgelerde cilt liftingi yaptığı Amerikan FDA belgesi alınarak kanıtlanmıştır. U-Therapy Contlex, özellikle, yoğun fokuslu ultrason (HIFU) enerjisi kullanarak cildi ve daha derin dokuları ısıtır. U-Therapy Contlex, 1 mm² spot büyüklüğü ile sınırlandırılmış, net bir şekilde fokuslanmış, çoklu ve farklı seviyelerde kullanılabilen ultrason enerjisi ile net sonuçlara ulaşır. Enerjinin fokuslanması bu anlamda çok önemlidir. Fokuslanmamış enerji faydasızdır. Enerji bu sınırlandırılmış spot büyüklüğü içerisinde kalmalıdır ki termal hasar alanı kesin olarak belirlenebilsin ve yeni kolajen formasyonuyla birlikte dermal şekillendirme tam istenilen bölgede oluşturulabilsin.

Neden U-Therapy Contlex diğer enerji aktarımı yapan sistemlerden daha iyidir?

Tecrübeler göstermiştir ki, diğer enerji aktarımlı sistemlere meydan okuyabilmek için klinik anlamda başarıya ulaşmak gerekmektedir. Birçok kullanıcı cilt gevşekliği problemini dermal ısı yaratarak tedavi etmek için mevcut Radyofrekans Infra-red (Kızılötesi) ve diğer enerji bazlı sistemleri kullanarak kesin olarak belirlenmiş bir bölgeyi tedavi etmek yerine çok daha büyük bir alanı toplu bir şekilde tedavi etme yaklaşımını benimsemiştir. Maalesef, bu büyüklükteki enerji miktarı bazı hastalarda olumlu sonuçlar yaratırken bazı hastalarda olumsuz sonuçları ortaya çıkmasını sağlar. Yoğun fokuslu ultrason enerjisi kullanan U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) Non-Invaziv fraksiyonel ve büyük alan atışı yapan sistemlerle karşılaştırma yapmaksızın enerjiyi farklı sevilerde daha doğru ve göre cildin daha derin tabakalarına aktarır. Bu sonuçlar dermal ısının kusursuz olarak aktarılıp yeni kolajen üretiminin ne kadar doğru bir şekilde yapıldığını göstermektedir.

 

 

 

 

U-Therapy Contlex’in lazerlerden farkı nedir?

Lazerler lazer ışını vasıtasıyla enerjiyi direk olarak hedefe gönderirler. Lazerlerin sahip olduğu dalga boyuna göre kullanım alanları değişkendir.Bu kullanım alanları, cilt şekillendirme, epilasyon, dövme silme ve facial rejuvinasyonu olarak sınıflandırılabilir. U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) dalga boyu yerine fokuslanmış ultrason veya ses dalgaları kullanarak enerjiyi hedeflenen bölgeye ulaştırır. Lazerler tipik olarak cildin yüzeysel kısmında iş görürler. (hafif çizgiler, kırışıklıklar, pigment değişiklikleri vb) U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) ise daha derin cilt tabakalarında ve cildin ana katmanında işlem yapmaktadır.

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) neden çok önemlidir?

U-Therapy Contlex yoğun fokuslu ultrason tekniği kullanan tek sistemdir. U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) aynı zamanda cildin derin katmanlarında non-invaziv tedavi yapan dünyadaki nadir sistemlerden biridir.

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) seansı ne kadar sürer?

Tüm yüz ve boyun uygulaması yaklaşık 60-90 dakika sürmektedir. Belirli bir yüz bölgesi yada alın bölgesi liftingi sadece 30 dakika sürmektedir. Kaç seans gerekmektedir? Sadece gerekli olan enerjinin gönderilmesi sayesinde genellikle tek seans yeterlidir. Fakat cilt gevşekliğine bağlı olarak bir seanstan fazla yapılabilir. Bir sonraki seansta uzmanınız gerekli olan tedavi planını size söyleyecektir.

U-Therapy Contlex’in yan etkisi var mıdır?

Çok az düzeyde şişlik ve kızarıklık olmasına rağmen bu etkiler tedaviden sonraki ilk 2 saatte yok olmaktadır. Herhangi bir iyileşme süresi bulunmamaktadır. Hastaların büyük bir kısmı günlük yaşamlarına tedavi sonrasında hemen dönebilmektedir.

Sonuçları ne zaman görebilirim?

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe )tedavisini takiben kısa süreli bir kabarıklık fark edilecektir. Fakat yeni daha fazla kolajenin yarattığı etki 6-8 hafta içerisinde gözle görülecektir. U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) hakkındaki en güzel sonuç ise yeni kolajen üretiminin tedavinin 4-6 ay sonrasında bile devam etmesidir. Sonuçlar 1 yıl sonrasında bile değişiklik göstermektedir.

Tedavinin kalıcılığı ne kadardır?

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) sonuçlarıyla ilgili çalışmalar yeni olmasına rağmen rapor edilen çalışmalara göre tedavinin kalıcılığının 18 aydan 2 yıl ve daha fazlasına kadar sürdüğü söylenebilir. Tüm anti-aging tedavilerinde bilindiği üzere zaman cildi etkileyen önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat sistemin upgrade edilebilir olması ve yeni çalışmalardan edilen bulgular sayesinde eklenen yeni özelliklerle tedavinin kalıcılık süresinin dahada artırılabileceğini söyleyebiliyoruz.

Cerrahi yüz liftingi ile elde edilen sonucu U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) ile de elde edebileceğimi bekleyebilir miyim?

En kısa cevap hayır olacaktır. Eğer yüz dokusunda sarkma ve gevşeklik söz konusu ise tek doğru yöntem cerrahi yöntemle yüz liftinginin yapılmasıdır. Bununla beraber eğer sadece hafif ve orta ölçüde bir gevşeklik söz konusu ise U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) tercih edilen tedavi yöntemi olacaktır. Hastaların anlaması gereken en önemli konu U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) tedavisinin cilt sıkılaştırma anlamında yeni kolajen üretimi sayesinde gerçekleştiğidir. Bu tedavi sonucunda ciltte yenilenme, kırışıklıklarda ve çizgilerde azalma gerçekleşecektir. Fakat bu etki cerrahi yönteme göre 25 ik daha az bir sonuçla görülecektir.

U-Therapy Contlex ne zaman önerilmez?

U-Therapy Contlex (Ameliyatsız Yüz germe) tedavisi ciltte yoğun gevşeklik söz konusu ise ve alt kısmında kas ve yağlı doku varsa önerilmemelidir. Ayrıca bağışıklık sistemi hastalığı bulunan kişilerde de uygulanmamalıdır. Cildi çok incelmiş olan olan veya güneş hasarına bağlı izleri bulunan kişilerde önerilmemelidir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0212 608 18 17 - 0212 608 18 16 - 0533 053 33 40 - 0533 031 86 74

(Not: 0533 053 33 40 ve 0533 031 86 74 nolu cep hatlarımız saat 23:00'e kadar hizmettedir.)

MAIL ÜZERİNDEN SORU SORMAK İÇİN: info@stsestetik.com

 

 

U Therapy ile Yüz Germe Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol