Yüz ve Göz Altı Işık Dolgusu

 

Yüz ve göz altı ışık dolgusu yaşlanmaya bağlı etkiler başta olmak üzere birçok farlı sebebe bağlı olarak yüz bölgesinde ve göz altlarında meydana gelen deformasyonların cerrahi müdahaleye gerek duyulmaksızın onarılmasıdır. Kadın-erkek her bireyde meydana gelen ve estetik sorunlar oluşturan göz altı torbaları, kırışıklıklar, kas gevşemeleri, gibi sorunlar yüz ve göz altı ışık dolgusu tekniğiyle giderilmektedir.

 Cildin alt katmanında bulunan dokular; yaşlanma, genetik yatkınlık, uyku pozisyonları, alerjik hastalıklar, kötü yaşam alışkanlıkları sebebiyle zaman içerisinde yüzde ve göz altlarında çizgiler, kırışıklıklar ve torbalanmalar gibi etkiler bırakarak bozulurlar. Cilt dokusunu yeniden yapılandırmayı sağlayan yüz ve göz altı ışık dolgusuyla zamanı geriye doğru işleterek bu tür deformasyonların giderilmesi mümkün olabilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Yüz ve göz altı ışık dolgusu içerisinde deri altında bulunan hücreler ve kolajen üretimi için ihtiyaç duyulan elementleri barındırır. Cilde hacim kazandırarak daha dolgun bir görünüm elde edilmesini sağlayan hyaluranik asit bileşimindeki en önemli maddedir. İnsan vücut yapısı içerisinde de bulunması sebebiyle herhangi bir yan etkiye sebebiyet vermeyen hyaluronik asit, yüz ve göz altında meydana gelen sorunların giderilmesinde en etkin madde olarak bilinmektedir.

 Işık dolgusu, göz altı bölgesinde farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan göz altı torbaları, göz altı çukurlarının derinleşmesi ve göz altında estetik kayıplar yaşatan göz altı morlukları gibi 3 önemli sorunun ameliyatsız olarak giderilmesini sağlar. Hyalüronik asit içeriğine sahip bir dolgu malzemesi kullanılarak yapılan uygulama sonrası memnuniyet verici sonuçların hemen ortaya çıkması, yöntemi güvenilir kılan en önemli özelliktir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz ve göz altı ışık dolgusu içeriğinde bulunan hyalüranik asit ve poly vitamin kompleksi ile cildi onarma uygulamasıdır. Hyalüronik asit sayesinde yüz ve göz altındaki sorunlara müdahale edilirken, poly vitamin ile cilt hücreleri yenilenmekte, böylece bireyin uzun süre daha genç ve elastik bir cilt yapısına sahip olması sağlanmaktadır. Yüz ve göz altı dolgusu diğer yöntemlerden farklı olarak çoğunlukla kemik üzerine yapılır. Ucu keskin olmayan kanüller kullanılarak yapılan dolgu işleminde yanak yanından cilde giriş yapılarak ya da direkt sorunlu bölgeye dolgu maddesi enjekte edilmek suretiyle yapılır.

 Uygulama sırasında ağrı hissinin oluşmaması adına işlem yapılacak bölgeye anestezi etkisine sahip krem sürülerek uyuşturulur. Uygulama sonrası bölgede bir miktar morluk oluşsa da, kısa süre içerisinde sararmaya başlar ve ortadan kaybolur. Estetik kaygılarından kurtulmak isteyen her kadın ve erkek bireye uygulanabilen bu yöntem, uzun süre etkisini göstermesi bakımından oldukça ekonomik bir uygulamadır.

Yüz ve Göz Altı Dolgusu Yaptırmak Riskli Midir?

Yüz ve göz altı ışık dolgusu plastik cerrahi ve dermatoloji alanında uzmanlaşmış hekimler tarafından tamamen sterilize edilmiş ortamlarda büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır. Bu sebeple bu vasıflara uygunluk gösteren kliniklerde yapılması halinde uygulama bakımından her hangi bir hata oluşması söz konusu değildir. Dolgu içeriğinde bulunan hyalüranik asidin zaten vücutta var olması da elde edilecek sonuçlar açısından herhangi bir sürpriz barındırmaz. Kısaca, göz altında meydana gelen çökmeleri dolgu yöntemiyle ortadan kaldıran bu yöntem herhangi bir risk unsuru barındırmaz. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve enfeksiyona sebep olmayan uygulama sonrası ortaya çıkabilecek kızarıklıklar olağandır ve birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Yüz ve göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz ve göz altı ışık dolgusu etkili sonuçlarıyla estetik kaygıların uzun süre giderilmesini sağlayan bir yöntemdir. Hyalüranik asidin onarıcı etkisine bağlı olarak uygulama yapılan alanlarda kişisel faktörlere de bağlı olarak 1,5 ila 3 yıl sürelerle etkisini devam ettirmektedir. Etkileri kaybolmaya başladığında yeniden ışık dolgusu yapılması halinde bu süre daha da uzar. 

 

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0212 608 18 17 - 0212 608 18 16 - 0533 053 33 40 - 0533 031 86 74

(Not: 0533 053 33 40 ve 0533 031 86 74 nolu cep hatlarımız saat 23:00'e kadar hizmettedir.)

MAIL ÜZERİNDEN SORU SORMAK İÇİN: info@stsestetik.com

Yüz ve Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol