Radyofrekans Uygulaması

 

Radyo Frekans Etkileri

Selülitlere, bölgesel yağ birikimlerine (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, kollar ve yüz sarkmaları, kırışıklıkların, selülitlerin yok edilmesi) kollardaki gevşemelere, çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması, tüm yüz toparlanması (kolajen uyarımı), cilt sarkmalarına, Liposuction sonrası oluşan düzensizliklere son...

 

Radyo Frekans İle Derin Isı Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Radyo Frekans nedir?

Radyo frekans, ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.

 

Nasıl Çalışır?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını
(sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların
hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Amacı Nedir?

Amaç, ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkarmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Etkileri Nelerdir?

Radyo Frekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır:

1. Etki: Temel Mekanizma

Radyofrekans, su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyo frekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2. Etki:

Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3. Etki:

Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır

 

Sonuç:

Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Isı Nasıl Kontrol Edilir?

Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür.Tedavi süresince ısı sürekli ölçülür.

Uygulama, hangi bölgelerde, hangi başlıkla yapılır?

Cihazda iki başlık vardır.Bipolar ve Unipolar. Bipolar başlıkla yüz uygulamaları, Unipolar başlık ile vücut uygulamaları yapılır.

Tedavi Süresi?

Küçük bölge için 15-30 dakika (örnek; yüz), bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.En kısa tedavi aralığı 2 hafta, en uzun tedavi aralığı 4 haftadır.Buna kişinin durumuna göre karar verilir.Toplam seanslar ortalama 6 adettir.

Uygulama acı vermekte midir?

Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra, cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi, uygulamanın acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

Tedavide cilt renginin koyu olması bir sakınca mıdır?

Radyo frekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilebilmektedir.

Kimlere uygulanamaz?

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.), hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

Tedaviden nasıl sonuçlar beklemeliyiz?

Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü tedavide olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Günlük hayata etkisi nedir?

Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir.Günlük hayatı etkilemez.

 

Radyofrekans Uygulaması Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol