Yüz Askısı

Yüz Askısı

Yüz Askısı özellikle son dönemde oldukça popüler olan ve bilindik isimlerinde sıklıkla başvurduğu kusursuz bir yüz görünüm elde etmek adına uygulanan ameliyatsız yöntemler arasında en etkili olanıdır. Kısa süreli şekilde uygulanmaya oldukça müsait olan bu işlem kapsamında alınan sonuçlar ise mucizevidir ve aynı zamanda elde edilen tüm avantajların uzun süre korunması da işlemin uzun vadede kalıcılık gösteren bir yapıya sahip olmasından dolayı oldukça mümkündür.

Yüz estetiği konusunda başvurulan diğer gerdirme operasyonlarına göre daha uzun ömürlü bir yapısı olmasından, kolay uygulanabilir olmasından ve ciddi önemde olumsuzlukların ortaya çıkabilmesi konusunda vadettiklerinden dolayı Yüz Askısı günümüzde en çok tercih edilen yüz gerdirme uygulamaları arasındadır. Son derece basit bir yöntemle uygulanabilen işlem özellikle tanıdık ve ünlü isimler tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Yüz Askısı nedir?

Yüz Askısı Nedir?

Dünya çapında son derece popüler olan Yüz Askısı Uygulaması, mahiyeti polyester olan dışı da silikon kaplı özel ipler aracılığıyla yüz bölgesine yapılan gerdirme uygulaması anlamına gelmektedir. Uygulama kapsamında cildin gerilmesi sağlanıyor olduğundan genç, dinamik, sıkı ve canlı bir yüz görünümü ortaya çıkmaktadır. Estetik ve güzellik uygulamaları konusunda oldukça önemli bir işleve sahip olan Yüz Askısı Uygulaması aynı zamanda felç ve kısmi felç geçiren kimseler tarafından da tercih edilmektedir.

Yüz Estetiğinde Ameliyatsız Yüz Askısı Yöntemi

Uygulamanın sağladığı en büyük avantajlardan biri şüphesiz ameliyatsız bir estetik çözüm olmasıdır. Özellikle yüz bölgesinde estetik çözümlere başvurma konusunda cerrahi müdahaleler sonrasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukların riskini almak istemeyenler, buna karşın cildin sıkı, genç ve dinamik görünmesini isteyenler açısından yüz estetiğinde ameliyatsız yüz askısı yöntemi, kesin sonuçların alınabilmesine imkan tanır.

Yüz Askısı Hangi Bölgelere Yaptırılabilir?

Uygulamanın isminden dolayı çoğunlukla ortaya çıkabilen yanlış kanı sadece yüz ve yüz hattı bölgesinde yapılabildiğine yönelik olmakla birlikte temelde Yüz Askısı Uygulaması vücut üzerinde pek çok farklı bölüme uygulanabilmektedir. Özellikle yaşlılığa bağlı cilt sorunlarının, sarkmaların, kırışıklıkların ve cilt salmalarının getirdiği olumsuzluklar karşısında Yüz Askısı yöntemi pek çok farklı bölgeye uygulanabilmektedir.

Genel hatlarıyla Yüz Askının uygulandığı vücut bölgeleri şu şekildedir:

 • Bacaklar ve kalça bölgeleri
 • Kol sarkmaları, boyun kırışıklıklar ve kaş kaldırılması işlemleri
 • Göğüs dikleştirilmesi
 • Yüzün oval bir görünüm kazanabilmesi
 • Gıdı sarkmaları
 • Yanak ya da elmacık kemiklerinin belirginleşmesi, keskinleşmesi ya da sıkılaşması

Gibi amaçlar ve bölgeler kapsamında Yüz Askısı Uygulaması kullanılabilmektedir.

Kimler Yüz Askısı Yaptırabilir?

Belirtilmiş olduğu gibi Yüz Askısı Uygulaması özellikle cerrahi müdahalelere başvurmak istemeyen kadınlar açısından benzersiz bir işleve sahiptir. Dolayısıyla esteti uygulamaları kapsamında bıçak altına yatmak istemeyen buna karşın kusursuz bir cilt görünümü arzu eden herkesin bu uygulamaya başvurması oldukça mümkündür.

Aynı zamanda yaşlılığa bağlı cilt sorunlarının belirgin bir şekilde ortaya çıktığı ya da ortaya çıkma olasılığının yüksek olduğu kimseler de cilt germe operasyonları kapsamında Yüz Askısı Uygulaması aracılığıyla daha sıkı ve genç bir cilt görünümüne sahip olabilmektedir.

Güzellik ve estetik gibi amaçların yanı sıra Yüz Askısı Uygulamasının kullanıldığı bir diğer durum da yüz felci gibi olumsuzluklardır. Bu tarz olumsuzlukların ve sağlık sorunlarının yanması halinde de uygulama eşsiz ve benzersiz sonuçların alınmasına katkı sağlar. Bu kapsamda uygulamanın tedavi edici bir işlevi bulunduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Yüz Askısı Nasıl Yapılır?

Aşırı ve yüksek düzeyde sarkmaların ve kırışmaların olduğu cilt tiplerinde etki bakımından daha az bir işleve sahip olan Yüz Askısı bunun dışında her şart altında uygulanabilmektedir. Uygulama kapsamında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmiyor olmakla birlikte lokal anestezi ile işlemler tamamlanır ve hastanın gündelik yaşantısına anında geri dönüşü sağlanır. Diğer yüz gerdirme uygulamalarına göre Yüz Askısı Uygulaması doğal sonuçların en etkili şekilde alınabilmesini sağlamaktadır.

Yüz Askısı Uygulaması süreci şu şekildedir:

 • İşlem öncesinde bölgesel anestezi uygulaması yapılır.
 • İplerin yerleştirileceği lokasyon ve yüz bölgesi belirlenir.
 • Özel olarak hazırlanmış içi polyester dışı silikon olan ipler cildin alt bölgesine yerleştirilir.
 • Kulak üzerinden olacak şekilde iplerin askılama tekniği ile cilt altına yerleştiriliyor olması herhangi bir bıçak ya da kesici alet kullanımını gerektirmez ve dolayısıyla dikiş atılmaz.

Görüleceği üzere Yüz Askısı Uygulaması çok kısa bir süre içerisinde yaklaşık olarak 45 dakika veya 1 saat aralığında tamamlanabilmektedir.

Yüz Askısının Yaşlılığa Bağlı Ortaya Çıkan Olumsuzluklara Etkisi

Yüz Askısının yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan olumsuzluklara etkisi düşünüldüğünde işlemin çok kısa bir sürede uygulanıyor olması ve son derece basit bir yönteme sahip olmasına karşın oldukça yüksek düzeyde avantaj sağladığı görülecektir. Bu kapsamda diğer yüz gerdirme uygulamalarına göre daha uzun ömürlü bir işlevi bulunan Yüz Askısı Tekniği uzun vadede sıkı, genç ve dinamik bir cilt görünümüne sahip olunmasını sağlar.

Yüz Askısı Uygulaması Sonrasında Yaşam

Yüz Askısı Uygulamasının hemen sonrasında gündelik yaşantıya dönülmesi mümkündür. Anlaşılacağı üzere uygulama oldukça kısa bir sürede tamamlanmaktadır ve uygulama sonrasında ortaya çıkabilecek ağrıların engellenmesi adına basit ağrı kesicilere başvurmak yeterli olacaktır. Uygulama sonrasında gündelik yaşantıya dönmek mümkün olmakla birlikte bir süre istirahat edilmesi tavsiye edilir. Bu süreç içerisinde çene altının da en minimum şekilde kullanılması önerilir. Aynı zamanda uygulamanın en etkili sonuçlar verebilmesi adına yüz yıkama işlemleri konusunda dikkat edilmesi gerekiyor olmakla birlikte aynı zamanda yüz bölgesinde masaj ya da benzeri işlemler de yapılmamalıdır.

Yüz Askısının Sağladığı Avantajlar

Belirtilmiş olduğu gibi kadınlara kusursuz bir yüz görünümü elde etmek adına benzersiz özellikler sağlayan Yüz Askısı Uygulaması pek çok farklı avantajın elde edilebilmesine de imkan verir. Kadın ya da erkek tüm bireylerde uygulanabilen yöntem kapsamında 33 ile 70 yaş aralığında bulunan herkese uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasında iplerin cilt ile bütünlük kurması 1 hafta kadar sürebiliyor olmasının yanı sıra tam entegrasyonun sağlanması ise yaklaşık olarak 2-3 ay kadar sürmektedir.

Bu bağlamda ameliyatsız olarak gerçekleşen Yüz Askının sağladığı avantajlar genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Tamamen doğal bir mahiyete sahiptir ve yüz mimiklerinde herhangi bir değişim olmaz.
 • Uygulama kapsamında lokal anestezi kullanılıyor olduğundan herhangi bir ağrı, sızı ya da acı oluşmaz.
 • İşlem sonrasında iyileşme süreci hızla tamamlanır.
 • İşlemin hemen sonrasında kişi gündelik yaşantısına dönebilir.
 • Ameliyatsız olduğundan herhangi bir bıçak izi ya da leke oluşumu veya yara izi oluşumu gerçekleşmez.
 • İşlemin birden fazla kez tekrarlanabilmesi mümkündür.

Yüz Askısı yöntemi her ne kadar eşsiz olanaklar ve avantajlar sağlıyor olsa da bu yöntemi tercih edecek olanların profesyonel ellere başvurması önemle tavsiye edilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Askısı Uygulaması

Yüz Askısı Uygulaması her ne kadar yan etki oluşumu konusunda engelleyici bir işleve sahip olsa da uygulama kapsamında en iyi sonuçların alınabilmesi adına doğru hekim ve estetik merkezi tercih edilmelidir. Son teknolojik ekipmanları, en iyi şekilde donatılmış profesyonel kadrosu ile STS Estetik Yüz Askı Uygulaması ile uygulamanın getirisi olan tüm avantajları kadınların en yüksek düzeyde elde etmesini sağlamaktadır.

Yüz Askısı Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol