dermapen

 

Kusursuz ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmak şüphesiz ki her kadının vazgeçilmez isteklerinin başında gelmektedir. Özellikle cilt bakımı uygulamaları konusunda alternatiflerin artmasıyla birlikte bu alanda kadınlara kusursuz bir görünüme sahip olmaları adına pek çok alternatif sunulmaktadır.

Özellikle sağlık alanında ekipman çeşitliliği konusunda son derece gelişim gösteren teknoloji ile cilt bakımı alanında kadınlara sunulan alternatiflerin de gelişerek büyümesine yüksek katkı sağlamıştır. Buna karşın bazı cilt bakım teknikleri kadim bir geçmişe dayanmakla birlikte, cilt bakımı konusunda iyi sonuçlar veren etkiler yaratmaktadır. Derpmapen cilt bakım tekniği de iyi bir cilt görünümü yakalamak adına köklü geçmişe sahip olan yöntemlerden biridir.

Dermapen cilt bakım yönteminin kökenlerinin kadim Çin Medeniyetine kadar dayandığı bilinmektedir. Özellikle günümüzde teknolojinin sağladığı olanaklar ile birlikte dermapen cilt bakım tekniği gelişim göstererek bugünkü halini almıştır.

Profesyonel ve alanında uzman eller tarafından ustaca yapılması durumunda kadınlara iyi bir cilt bakım ayrıcalığı yaşama şansı sunmakla birlikte, doğal bir görünümün kazanması adına yıllardır kadınlar tarafından en çok tercih edilen cilt bakım yöntemlerinden biri olma özelliğini göstermektedir.

Dermapen en genel anlamıyla kadınlara cilt yenileme konusunda sunulan kaliteli bir çözüm önerisidir. Yaşlılık lekeleri, sivilceler, akneler ve renk farklılıkları kadınların en çok şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. Doğal bir cilt görünümünün önünde en belirgin engel olan bu kusurlar, dermapen cilt uygulaması ile anında ortadan kaldırılarak, sağlıklı, genç ve doğal bir cilt yapısına sahip olunabilmektedir.

Dermapen ABD’de 2012 yılında en başarılı cilt bakım tekniği seçilerek, kadınların bu konuda göstermiş oldukları eğilimin sebebi bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Cildin kendini yenileme özelliğinin cilde yeniden kazandırılmasını sağlayan uygulama, son derce doğal sonuçlar veriyor olmasının yanı sıra özellikle yaşlılığa bağlı kırışıklıkların giderilmesi adına iyi bir çözüm önerisidir.

Gerçek anlamıyla kendini yenileyen bir cilde sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi olan uygulama, cilt de bulunan pek çok kozmetik kusurunun da çözüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Dermapen cilt uygulaması ile cildin en alt katmanına cildin kendisini yenileyebilmesi adına ulaşılması hedeflenmektedir. Bu işlem sırasında kullanılan özel cihazlar ve iğneler aracılığıyla cildin üst tabakasına zarar verilmediğinden, herhangi bir aksaklık yaşanması da mümkün değildir. Cildin sağlıklı ve doğal görünüm elde etmesini sağlayan uygulama esnasında ağrı ya da sızı da yaşanmamakla birlikte hiçbir tehlike de arz etmemektedir Uygulama hiçbir tehlike de barındırmamakla birlikte pratik ve kalıcı bir yöntem olması bakımından en çok tercih edilen cilt bakım yöntemlerinin başında gelmektedir.  

Dermapen Nedir?

Dermapen en genel anlamıyla bir cilt bakım tekniğidir. Bu uygulamayı diğer muadili olan uygulamalardan ayıran temel özellik ise bakım işleminin cildin kendisini yenilemesi esasına göre yapılıyor olmasıdır. Bu sebepten dolayı son derece doğal olan uygulama kadınlar tarafından en çok tercih edilen cilt bakım uygulamalarının başında gelmektedir. Bu bağlamda kadınlar tarafından sıklıkla sorulan soruların başında dermapen nedir? Sorusu gelmektedir.

Dermapen cilt yenileme tekniği en genel anlamıyla

 1. Ciltteki kusurların giderilmesi
 2. Yaşlanma bulgularının azaltılması
 3. Cildin sıkılaştırılması
 4. Göz çevresinde yaşanılan morluk ve torbalanmaların giderilmesi adına
 5. Sarkma, çukurlaşma ya da sahip olunan büyük gözeneklerin doğal bir görünüme kavuşması
 6. Güneşe bağlı oluşmuş lekelerin giderilmesi
 7. Bakımlı ve iyi bir gönüme sahip olmak adına
 8. Genç, dinamik ve sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak
 9. Genel cilt problemlerinin giderilmesi
 10. Ciltte bulunan çatlak izlerinin giderilmesi

Gibi konularda kadınların tercihine sunulmaktadır. Ciltlerinde bu tarz problemlere sahip olan kadınlar için iyi bir çözüm önerisi olduğu düşünülen uygulama, son derece doğal, etkili ve kalıcı sonuçlar veriyor olması bakımından kadınlara uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilen cilt bakım uygulaması olma özelliğine sahiptir.

Dermapen cilt uygulaması esnasında cildin üst tabakasının oluşturan epidermise zarar verilmeden cildin en alt tabakasına özel cihaz ve iğneler aracılığıyla inilerek, cildin kendini yenilemesi ve güzel bir yapıya bürünmesi sağlanmaktadır. Cildin üst tabakasına hiçbir şekilde zarar ve tahribat verilmediğinden uygulama sonucunda herhangi bir iz ya da leke de oluşmamaktadır.

Dermapen Tedavisi

Dermapen tedavisi klasik bir cilt akım tekniği olmaktan çok daha fazlasını vadetmektedir. Özellikle cildin doğal yollardan kendini yenilemesi sağlandığından, uygulama sonucunda oluşan bulgular kusursuz ve doğal bir cilt görünümünün kazanılmasını sağladığı düşünülmektedir.

Sonuç itibariyle yenilenmiş, taze, doğal ve sağlıklı bir cilt yapısına kavuşulmasına olanak sağlıyor olmasının yanı sıra uygulama, son derece kolaylıkla ve hızla yapılabilmektedir. Uygulama süresi yaklaşık olarak 20 ile 40 dakika arasında değişkenlik göstermekle birlikte bazı durumlarda bir saat kadar sürebilmektedir ve cildin en alt tabakasına inilerek kendini yenilemesini sağlayan mekanizmaların tetiklenmesi sağlanmaktadır.

Dermapen cilt uygulamasına başlanmadan önce uygulamanın yapılacağı bölge tüm kir ve makyaj kalıntılarından temizlenerek dezenfekte edilmektedir. İşlem sırasında yaşanılacak hissin azaltılması adına anestezi işlevi gören kremler uygulamanın yapılacağı bölgeye sürülmektedir ve böylelikle uygulamanın ilk aşaması tamamlanmış olacaktır.

Dermapen tedavisi için özel olarak geliştirilmiş cihaz aracılığıyla işleme başlanır. Cihazın ucunda bulunan iğneler 0.5 ile 2.5 boyutunda olan bu iğneler aracılığıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye ortalama 250 ile 500 aralığında mikro boyutta delik açılır. Bilineceği üzere insan bedeni bu tarz durumlara karşı doğal tepkiler vermektedir. Bu deliklerin açılmasıyla birlikte vücut doğal bir tepkimeye girerek delikleri yara olarak algılayacaktır. Böylelikle uygulamanın yapıldığı bölgede cildin kendini kendisi aracılığıyla yenilemesi sağlanmaktadır.

Cildin kendini yenileme sürecini iyileştirme yapmak amacıyla başlatmasıyla birlikte iğnelerin batırıldığı alanda kan dolaşımı hızla sağlanır. Kolajen ve hiyalülüronik asit aracılığıyla cildi kendini yenileyerek tedavi sürecinin devamlılığını sağlar. Cilt üzerinde herhangi bir tahribat, leke ya da iz oluşumu olmayacağından hastanın gündelik yaşantıya hemen başlaması da sağlanmaktadır.

Dermapen tedavisi sonucunda elde edilen etkinin gözle görülür hale gelmesi cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Tedavi ve uygulama sürecinin başlamasıyla ilk olarak gözle görülen belirgin farklar ortaya çıkmakla birlikte, iyi bir sonucun alınması için 6 hafta kadar beklemek yeterli olacaktır. En net sonuçların alınması ise cildin kendini yenilenme işlemlini 3 ay gibi bir süre içerisinde tamamlıyor olması bakımından 3 ay sürebilmektedir.

Dermapen’in Leke Tedavisindeki Önemi

Dermapen tedavisi cilt bakımı konusunda gerçek anlamıyla iyi bir çözüm önerisi sunmaktadır. Kadınların cilt konusunda en çok şikayet ettiği konuların başına ciltte bazı özel sebeplerden dolayı oluşan lekeler gelmektedir. Bu lekelerin tamamen ortadan kalmasını sağlayan uygulama, hiçbir tehlike barındırmıyor olmakla birlikte, iyi ve doğal bir cilt yapısına kavuşulması adına kadınların en çok tercih ettiği cilt bakım tekniği olarak görülmektedir.

Uygulama sonucunda iyi bir sonuç alınması kesin olmamakla birlikte, ağrı ve sızı olmadan gerçekleştiriliyor olması bakımından herhangi bir tehlike de arz etmemektedir. Aynı zamanda uygulama esnasında cildin üst tabakasına zarar verilmemektedir. Mikro iğneler aracılığıyla cildin en alt tabakasına etki edilmektedir ve böylelikle cildin doğal bir iyileşme sürecine girmesi sağlanmaktadır.

Kuşkusuz dermapen cilt bakım uygulamasının kadınlara sağladığı en büyük avantaj ciltte yakalanabilecek iyi görünümün doğal bir yenilenme sürecine bağlı olarak gerçekleşiyor olmasıdır. Cildin alt katmanına yapılan uyarılar ile cildin kendi kendisini yenilmesini sağlayan uygulama herhangi bir yan etki göstermemekle birlikte, cildin doğal yollardan kendini yenilemesini sağlamaktadır.

Dermapen cilt yenileme işlemi iyi ve doğal bir cilt görünümüne aynı anda sahip olma avantajı sunmaktadır. Üstelik uygulama ile elde edilen iyi cilt yapısı kalıcı, güçlü sağlıklı ve doğal görünüme sahip olacağından genç bir cilde efektif olarak ulaşılmasını sağlamaktadır. Böylelikle gündelik yaşantı ve iş hayatı içerisinde son derece özgüvenli bir yapıya sahip olunmak adına kadınlara iyi bir alternatif sunmaktadır.

Dermapen ile Cilt Yenileme

İyi bir cilt yenileme tekniği olan dermapen, kadınlara hep arzu ettikleri kusurdan uzak ve doğal bir cilt görünümüne sahip olma olanağı tanımaktadır. Bu uygulama ile doğal bir cilde sahip olmak yine doğal yollarla sağlanmanın yanı sıra cilt yenilenerek taze, sağlıklı ve efektif bir gönümü kazanacaktır. En çok tercih edilen cilt bakım tekniklerinden biri olan uygulama esnasında herhangi bir ağrı ve sızı yaşanmamakla birlikte son derece kolay ve tehlike içermeden cilt yenilenmesi yapılabilmektedir.

Dermapen cilt yenileme uygulaması mikron iğneler aracılığıyla cilde açılan mikro delikler sonucunda cildin kendini yenileme ve iyileşme sürecini başlatarak doğal yollardan genç bir cilt görünümünün yakalanmasını sağlamaktadır. Mikro titanyum iğneler aracılığıyla gözle görülemeyecek ölçüde açılan küçük delikler ciltte yaralanma hissi oluşturmaktadır ve bu bağlamda cildin kendini yenileme sürecine girmesi sağlanmaktadır.

Demapen cilt yenileme uygulamasının sonrasında bir süreliğine güneşten uzak durulması gerekmektedir. Uygulama sonucunda çok belirgin bir yan etki olmamakla birlikte bazı durumlarda cilt de kızarıklık oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu kızarıklıklar çoğunlukla uzun süreli bir kalıcı etkiye sahip olmamakla birlikte, birkaç gün içerisinde azalarak ortadan kaybolacaktır. Buna ek olarak uygulama sonrasında cildin sıcak sudan ve terleme gibi durumlardan uzak tutulması da kritik bir öneme sahiptir.

Uygulama tamamlandıktan sonra cildin kendini yenileme süreci hemen başlayacağından etkiler efektif ve belirgin olarak hemen görülmemekle birlikte, cildin iyi ve doğal görünüme kavuşması için 3 ay kadar süre geçebilmektedir. Uygulamanın yapıldığı bölümden bir süreliğine makyaj ürünlerinin uzak tutulması ve ağda ya da epilasyon gibi uygulamalara da uygulamanın yapıldığı lokasyon kapsamında baş vurulmaması tavsiye dilmektedir. Aynı zamanda yine nem ya da doğrudan sıvının uygulamanın yapıldığı bölgeye temas edeceği spor salonu, sauna ya da hamam gibi yerlerden bir süreliğine uzaklaşılması da yine uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Uygulama hemen hemen her cilt yapısına kolaylıkla yapılabilmekle birlikte bazı durumlarda yapılmaması yönünde tavsiyelerde uzmanlarca verilmektedir. Özellikle diyabet hastaları alerjik reaksiyonu bulunlar için tavsiye edilmeyen uygulama aynı zamanda cildinde iltihap bulunanlar için de bu iltihap sonlanıncaya dek yapılması tavsiye edilmemektedir.

Dermapen cilt yenileme uygulaması acı ve sızı olmadan iyileşme süresi hızla sağlanabilen biricik cilt bakımı tekniklerinden biridir. Bu bağlamda kadınlar tarafından en çok tercih edilen bakım tekniklerinden biri olan uygulama, vadetmiş olduğu sonuçlar bakımından biricik bir konuma sahiptir. Aynı zamanda uygulama tamamen doğal bir niteliğe sahip olmasından dolayı da sağlık konusunda herhangi bir kaygı taşınmasının da önüne geçmektedir.

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kuşku yok ki kadınlar açısından özellikle cildin sağlıklı ve doğal bir görünüme bürünmesi çok kritik bir öneme sahiptir. Özellikle gündelik yaşantı içerisinde ve iş hayatı kapsamında cilt de bulunan kusurlar pek çok kadının rahatsızlık duyduğu temel öğelerin başında gelmektedir. Güzel ve doğal bir cilde sahip olmak en genel anlamıyla özgüveni yüksek bir görünüm çizmeye katkı sağlamaktadır.

Böylelikle gündelik yaşantının getirdiği keşmekeş içerisinde yorgun ve bitkin görünmeden sağlıkla ve güzellikle ayakta durulduğu da herkese kanıtlanabilmektedir. Kendinizi daha güçlü hissederek her şeye rağmen yaşama meydan okumanızı sağlayacak ve güzel bir cilt görünümünün yakalanması adına çok şey vadeden dermapen cilt bakım tekniği cildin pek çok bölümünde oluşan lekelere karşı profesyonel, güvenli ve doğal bir çözüm sunmaktadır.

Dermapen cilt bakım yöntemi kadınlara cildin pek çok bölümünde yaşanılan kusurların giderilmesi adına alternatifler sunmaktadır. Tamamen doğal bir yöntem olmakla birlikte uygulama efektif sonuçlar veriyor bakımından kadınlar tarafından en çok tercih edilen cilt bakım uygulamalarının başında gelmektedir. Cildin doğal yollar aracılığıyla iyileşme yöntemiyle yenilenmesini sağlayan dermapen hangi bölgelere uygulanır?

Dermapen cilt bakım yönteminin uygulandığı ve kadınlar tarafından çok sık tercih edilen bölgeler arasında:

 1. Kaz ayağı
 2. Boyun
 3. Boyun çevresi
 4. Üst dudak çizgileri
 5. Çene bölgesinde görülen sarkıklar
 6. Alın
 7. Kaş bölgesi
 8. Yanak bölgesi

Gibi bölgeler bulunmaktadır. Özellikle güneşe, yanlış makyaj ürünü kullanımına ya da sadece doğal yollardan yaşlılığa bağlı olarak oluşan lekelerin ciltten uzaklaştırılarak yok edilmesi ve buna bağlı olarak cildin yenilenmesi konusunda olumlu bir öneri olan uygulama aracılığıyla her kadının hakkı olan iyi ve doğal bir cilt görünümü efektif bir şekilde sağlanmaktadır.

Ciltte herhangi bir iz bırakmıyor olmasından dolayı dermopen cilt bakım tekniği tüm ciltlere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Klasik cilt lazer ile yapılan cilt güzelleştirme tekniklerinin aksine, bu uygulama son derece doğal olmakla birlikte deri de herhangi bir yüksek sıcaklık oluşturmadan cildin tamamen kendini yenilmesi üzerine inşa edilmiştir. Böylelikle özellikle cildin en alt katmanı gibi ulaşılması çok güç yerlere kolaylıkla ulaşılması konusunda da son derece avantaj oluşturmaktadır. 

Dermapen Fiyatları

Söz konusu olan güzelliğiniz ve sağlığınız ise güzel bir görünümün yakalanması adına yapılabilecek tüm işlemleri uzman ellere bırakmak en makul yöntemdir. Bu bağlamda dermapen cilt yenileme uygulaması da aynı oranda uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde kaliteli sonuçlar verdiği düşünülmektedir.

En nihayetinde uygulamanın kendisi de doğallık ve kusursuzluk vadediyor olması bakımından, kusursuz ve alanında uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde en etkili sonuçlar ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bu sebepten dolayı uygulamanın tercih dileceği hekim son derece büyük önem arz etmektedir.

Alanında uzman, deneyimli ve bilgili hekimlerin tercih edilmesi hem uygulama sonucunda alınacak verimin efektif olmasını sağlayacak hem de genel sağlığınız ve hijyenik bir ortamın tesis edilmesi konusunda herhangi bir kaygı taşımanızın önüne geçecektir. Bu tarz uygulamaları gerçekleştiren medikal estetik hizmeti sağlayan yerler tercih edilirken sterilizasyon ve hijyen konusunda ne vadettiğine de son derece dikkat edilmesi gerekmektedir.

Medikal Estetik Uzmanı Doktor Sami Tan Sarıgül, cilt bakımı ve yenilenmesi konusunda iyi sonuçlar verdiği düşünülen dermapen uygulaması da dahil olmak üzere pek çok güzellik ve estetik hizmetini sağlamaktadır.

Estetik ve buna bağlı yan uygulamalar konusunda ülkemizde sayılı otoritelerden biri olan Sarıgül, becereli ve uzman elleriyle kadınların ihtiyaç duyduğu tüm güzellik hizmetlerini profesyonellikle gerçekleştiriyor olmasının yanı sıra, bu konuda onlarca yılın vermiş olduğu tecrübeyle kadınların ihtiyaç duyduğu tüm olanakları en iyi şekilde sağlamaktadır. Dermapen cilt yenileme tekniği aracılığıyla kusursuz ve doğal bir görünüme Doktor Sami Tan Sarıgül’ün uzman dokunuşlarıyla sahip olmak adına randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Dermapen fiyatları yapılacak uygulama ve talep edilen içeriğe göre farklılık gösterebilmektedir. Bu sebepten dolayı uygulama öncesinde bir fiyat aralığı belirlemek ya  da buna bağlı olarak fiyat verilmesi güçtür. Sizin için en uygun fiyatlarla hizmet veren merkezimin aracılığıyla, doğal yollarla kusursuz bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız, internet sitesi üzerinden ya da verilen telefon numaraları aracılığıyla randevu alabilir ve fiyat teklifi almak için yetkililerden yardım talep edebilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki güzelleşme adına yapılan uygulamalar, uzman ve profesyonel eller aracılığıyla yapılmadığında istenmeyen sonuçların yaşanmasına gebe olabilmektedir. Bu sebepten dolayı doğru hekimi ve merkezi seçtiğinizden emin olmanız tavsiye edilmektedir.

Dermapen Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol