Gençlik Aşısı

gençlik aşısı

Son zamanlarda özellikle kadınları yakından ilgilendiren estetik, bakım ve sağlık alanında pek çok yenilik ve geçişme bulunmaktadır. Bu konuda yapılan yoğun çalışmaların ürünü olarak özellikle kadınları çok yakından ilgilendiren güzel haberler gelmektedir.

Özellikle son günlerde son derece popüler olan, ve vadettikleriyle kadınlara büyüleyici bir çözüm önerisi sunan gençlik aşısı bu bağlamda geliştirilen yöntemlerin en ilgi çekicilerinden biri olarak görülmektedir. Gençlik aşısının ciltte iyi etkiler bıraktığı bilinmektedir.

20 yaş ve üzerinde bulunan herkese uygulanmayı mümkün kılan gençlik aşısı cilt yıpranmalarına karşı koruyuculuk özelliğine sahip olması ve cildin nem dengesini sağlamak adına pek çok özelliği barındırıyor olması bakımından kadınların son dönemde akınla başvurduğu cilt bakım ve yenileme yöntemlerinin başında gelmektedir. Özellikle bir risk barındırmıyor olması ve hiçbir tehlikeli duruma sebep olmuyor olması bakımından basit ve kolay bir işlem ile genç ve kusursuz bir cilt görünüme uzun süreli sahip olmak bu aşı ile mümkündür.

Tam bir güzellik aşısı olma özelliğine sahip olan aşı, son derece etkili ve genel anlamda son derece besleyici bir kokteylden oluşmaktadır. Yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan kırışıklık ve sarkma gibi durumlar hemen hemen her kadının şikayet ettiği temel cilt kusurlarının başında gelmektedir. Bu oluşumlar çoğunlukla doğal olmakla birlikte bunları en aza indirerek sağlıklı, doğal ve en önemlisi genç ve dinamik bir cilt yapısına kavuşmak artık gençlik aşısı ile mümkün hale gelmiştir.

Yaşlılığın getirdiği doğal sonuçlarına ek olarak zararlı madde kullanılması, güneş ışınlarının yan etkileri, çevresel faktörler, uyku düzensizliği, dengesiz, kötü ve sağlıksız beslenme gibi durumlardan dolayı yaşlılığın getirdiği olumsuzluklar cilt kapsamında bu sürecin daha da hızlanmasını sağlamaktadır. Bu tarz etkilere karşı iyi bir çözüm önerisi olarak sunulan gençlik aşısı her anlamda taze ve doğal bir cilt yapısına sahip olmak adına koruyucu ve besleyici ve hatta tedavi edici pek çok özelliği bünyesinde barındırmaktadır.

En genel anlamıyla cildin kendini onarmasını sağlamayı hedefleyen uygulama bir kokteyl aracılığıyla bu işlemin tamamlanmasını tetiklemektedir. Bu kokteyl kapsamında Hyalüronik Asit kullanılarak cildin kendi kendisini tedavi etmesi sağlanmayı amaçlanmaktadır. Uygulamanın gerçekleşmesinin hemen ardından cilt kendini yenilemeye başlamakla kalmıyor ve cildin onarımı, esneklik ve nem gibi konularda da cilt de sıkılaştırma sağlamaktadır. Böylelikle hücreler yenilenerek genel cilt yapısında bir tazelenme oluşturulmaktadır.

Uygulamanın çok tercih ediliyor olmasının başında hiçbir yan etki göstermiyor olması gelmektedir. Sadece iğneye basit kızarıklıklarla işlemin atlatılması mümkündür. Bununla birlikte olumlu etki vadeden uygulama herkes tarafından gençlik aşısının keşfedildiği konusunda yorumlara maruz kalmaktadır. Uygulama son derece basit ve tehlikesiz olmakla birlikte sağladığı imkanlar ve gösterdiği etki büyük bir hızla gerçekleşmektedir. Bu avantajlarından dolayı uzman hekimler tarafından önemle tavsiye edilen gençlik aşısı, cilde gerginlik, parlaklık ve canlılık sağlamakla birlikte kırışıklık gibi rahatsız edici kusurların giderilmesini de belirgin bir şekilde sağlamaktadır.

 

Gençlik Aşısı Nedir?

Cilde uzman bir el değmesi etkisi yaratan gençlik aşısı mezoterapi iğnesi adı verilen mikro ölçekli iğneler aracılığıyla vücuda özel bir karışım enjekte edilmektedir. Cilt de bulunan ve kendi kendini onarma görevinde bulunan hücrelerin yeniden faaliyet göstererek kendini yenilme sürecini başlatmasını tetikleyen bir bileşime sahip olan aşı, çok kısa bir sürede yüksek etki ediyor olması bakımından son derece işlevsel bir cilt bakım, onarım ve yenileme tekniği olma özelliğini göstermektedir. Böylelikle aşı sonrasında 2 ile 5 gün arasında sonuç elde edilmesi mümkün hale gelmektedir. Gençlik aşısı nedir?

Avrupa ve Amerika kapsamında 5 yıl gibi uzun süredir test edilen ve çoğunluk tarafından olumlu yorumlar alan gençlik aşısı tahribata uğramış ya da dış etkenlere bağlı şekilde zarar görmüş ciltlerin anında yenilenmesini sağlamakla birlikte içeriğinde bulundurduğu hyalüronik asit sayesinde genç ve iyi bir cilt görünümü elde etmek adına alternatif olarak özellikle kadınlara sunulmaktadır. Kadın ya da erkek cinsiyet ayrımı gözetmeyen uygulamayı herkes yaptırabilmektedir.

Hyalüronik asit cildin sıkılaşmasını sağlayan temel bir özelliğe sahiptir. Bu asit vücudun her bölgesinde iç organlarda, kan damarlarında, cilt içinde ve eklemlerde bolca bulunmakla birlikte cildin sıkılaşması ve nem ayarının dengelenmesi görevini görmektedir. Cilde nem, canlılık ve esneklik sağlayan hyalüronik asit bu bağlamda cildin yenilenmesini ce canlılık kazanmasını sağlayacağından her anlamda genç bir cilt yapısına ulaşılmasına imkan tanımaktadır.

Gençlik aşısı içeriğinde hyalüronik asit barındırıyor olması bakımından cildin kendisini yenileyerek canlı, esnek ve sıkı görülmesini sağlamaktadır. Böylelikle yıllardır arzu edilen cilt görünümünü basit bir yöntem il elde etme olanağı yakalanabilmektedir. En genel anlamıyla cilt bakım, onarım ve yenileme yöntemi olan aşı, bu özelliği ile en çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.

 

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı kapsamında standart olarak belirlenmiş bir yöntem bulunmamaktadır. Tamamen hekim tavsiyesi ve yönlendirmesi doğrultusunda gerçekleştirilebilir olmakla birlikte söz konusu etkisi düşünüldüğünde herkes tarafından rahatlıkla kullanıma uygundur. İşlem çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır ve enjeksiyona bağlı küçük kızarıklık ya da morluğun dışında hiçbir yan etki barındırmamaktadır. Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

Gençlik aşısı standart bir uygulama yöntemine sahip olmamakla birlikte yaklaşık olarak 2-3 seans da tamamlanabilmektedir. Bu bağlamda yaklaşık olarak aşının tamamlanma süresini 10-15 gün araçlığı olarak belirlemek yanlış olmayacaktı ve ilk seansın gerçekleştirilmesinin hemen ardından uygulamanın etkileri görmek mümkündür. Uygulama esnasında iğnenin acısına engellemek amacıyla uyuşturucu kremler kullanılabilmektedir. En nihayetinde mikro düzeyde olan bu iğneler çok fazla can yakmamaktadır ve olumsuz bir sonucun yaşanmasına da sebep olmamaktadır.

Gençlik aşısı özellikle uygulama sırasında vadettiği hız ve efektif sonuçları kısa bir süre de sağlıyor olması bakımından eşsiz bir cilt bakım tekniği olma özelliği göstermektedir. İşlem sonrasında nadiren hafif morluk, kızarıklık ve şişlik olmakla birlikte bunların tamamı enjeksiyon işlemine bağlı olduğundan iyileşmenin sağlanması 2-3 gün içerisinde mümkündür. İşlem son derece basit ve sonuçları bakımından yan etki içermediğinden dolayı hasta gündelik yaşantısına hemen ve hızla dönebilmektedir. Burada yine bu işlemin uzman eller aracılığıyla yapılıyor olmasının da katkısı yüksek görülmektedir.

 

Gençlik Aşısındaki (H-100) Hyalüronik Asit Nedir?

Gençlik aşısı cildin kendi kendisini hızla yenileme işlemesine başlaması adına pek çok bileşenden oluşan bir kokteyl olma özelliğini göstermektedir. Kadınlara doğal, sıkı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak adına iyi bir öneri sunan aşı, aynı zamanda erkeklere de yapılabilmektedir. Aşının içeriğinde bolca bulunan hylalüronik asit bu bağlamda en çok merak edilen etmenlerin başına gelmektedir. Gençlik aşısındaki hyalüronik asit nedir? Sorusu bu uygulama kapsamında cilt tazelenmesini amaçlayan kadınlar tarafından en çok merak edilen soruların başında gelmektedir.

Hyalüronik asit en genel anlamıyla insan vücudunda pek çok bölümde bulunan doğal bir asit olma özelliğine sahiptir ve bu bağlamda vücudun en önemli yapı taşlarından biri olma özelliğini de göstermektedir.

Asit cilt içerisinde, eklemlerde, damarlarda ve iç organlarda çokça olmakla birlikte hemen hemen vücudun her yerinde doğal olarak bulunmaktadır. Gençlik aşısı kapsamında kullanılan bileşimin de temel etken maddesi olan bu asit her anlamda yenilenme adına başvurulacak doğal bir yöntem olma özelliği göstermektedir.

Hyalüronik asit bebeklikten itibaren vücudun her yerinde bolca bulunmakla birlikte yaş ilerledikçe bu asidin vücut içerisindeki oranı da aynı şekilde düşüşe geçmektedir. Bu sebepten dolayı cilt yaşlılığın etkisiyle kendini yenileyemez pozisyona doğru ilerlemektedir. Yaşlılığın en doğal etkisi olan bu duruma bir de dış faktörlerden ve çevresel etmenlerden gelen olumsuzluklar eklendiğinde asidin cilt özelindeki işlevi her geçen yıl daha da azalabilmektedir.

Gençlik aşısı bu durumda vücuda hyalüronik asit salınımı sağlayarak vücudun kendi kendisini yenileyen hücrelerin artık göstermesine katkı sağlamaktadır. Böylelikle bu asit ile birlikte özellikle ciltte tahribe uğramış bölgeler ve yenilenmenin sağlanamadığı bölümler hızla kendini yenilemeye başlayacaktır.

Hyalüronik Asit Nasıl Kullanılır?

Hyalüronik asit gençlik aşısı kapsamında kullanılan karışımın en etkileyici ve belirleyici maddesi olmakla birlikte gösterdiği etki düşünüldüğünde cildin bakım ve onarımının yenilenme esasıyla sağlanması üzerine iyi bir alternatif sunmaktadır. Asidin doğal yapısı zaten vücut içerisinde yenilenme esasıyla hareket ediyor olduğundan mikto iğneler ile vücuda aktarıldığında da aynı etki ile çalışacaktır. Dolayısıyla cildin tazelenmesi, nemlenmesi, yenilenmesi ve sıkılaşması sağlanacağından onarım işlemleri kendiliğinden ve basitlikle olacaktır.

Gençlik aşısı için özel olarak yapılan karışım içerisine hyalüronik asit de konulmaktadır. Böylelikle elde edilen karışımın işlem sırasında en etkili şekilde kullanılma sağlanmakla birlikte, iyi bir cilt yenileme uygulaması olduğu düşünülüyor. Böylesine basit ve son derece rahat bir uygulamanın iyi çözümler verdiği düşünülmesi nedeniyle gençlik aşısı tanımlamasıyla herkes tarafından bilinmektedir.

Hyalüronik Asit’in Faydaları Nelerdir?

Gençlik aşısı içeriğinde bulunan hyalüronik asit ile cildin kendini yenilemesini sağlayan hücreleri harekete geçirerek, cildin nemlendirici, sıkılaştırıcı ve onarıcı etkilerini kendi üzerinden gerçekleştirmesini hedeflemektedir. Bu bağlamda uygulama son derece basit ve hızlı olmakla birlikte son derece etkin sonuçlar da vermektedir. İşlemin tamamlanmasının hemen ardından 2-3 gün içerisinde etkileri açıklıkla görülebilmektedir.

Hyalüronik asitin vücuda ve cilde sağlamış olduğu en temel faydaların arasında

  1. Cilde yüksek oranda esneklik kazandırma
  2. Cilt üzerinde Yenileme ve onarım
  3. Cilt sıkılaşmasını sağlama
  4. Ciltte oluşan genleşmeyi önleme
  5. Cildin nemlendirilerek nem dengesini koruma
  6. Olası tahribatları engelleme

gibi pek çok madde bulunmakla birlikte, gençlik aşısının tedavi edici, onarıcı ve ileriye dönük bakım özelliğine sahip olmasının temel sebebi olarak görülmektedir.

Hyalüronik Asit’in Yan Etkileri

Gençlik aşısı içeriğinde bulunan hyalüronik asit vücudun kendi tabiatı içerisinde hemen hemen her bölgesinde rastlanabilir bir madde olması onu son derece doğal kılmaktadır. Vücudun kendi içeriğinde sahip olduğu bu asidin vücuda cilde ya da ona bağlı herhangi bir şeye karşı alerjik bir fonksiyonu olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bu sebepten dolayı asit hiçbir yan etki içermemektedir. Bu sebeplerden dolayı 20 yaş üzerinde tüm bireylere rahatlık ve konforla uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Gençlik aşısı kapsamında ya da sonrasında herhangi bir komplikasyon veya reaksiyon gözlemlenmemektedir. Uygulama mikro düzeyde iğneler aracılığıyla gerçekleştiğinden, enjeksiyona bağlı sorunların yaşanmasının bile önüne geçilmektedir. İşlem sonrasında çok kısa sürede iyileşmenin sağlanabileceği yan etkiler çoğunlukla basit olmakla birlikte şu şekildedir:

  • Kızarıklık
  • Hafif şişme
  • Çok nadiren görülen morluk

Bunların dışında uygulamanın soncunda gözlemlenebilen herhangi bir aksilik yoktur ve hastanın işlemden hemen sonra gündelik yaşantısına dönmesi sağlanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı gençlik aşısı modern tıpta kullanılmaktadır.

Gençlik Aşısı’nın Fiyatı

Gençlik aşısı cilde esneklik, nem ve sıkılık kazandırarak cildin kendini yenilemesi hedefiyle gerçekleştirilen bir uygulama olma özelliği göstermektedir. 20 yaş üzerinde bulunan herkesin kullanımı için uygun olan aşı, özellikle kadınlar açısından büyük bir problem olarak görülen yaşlılığa bağlı sarkma ve torbalanmaların giderilmesini sağlamaktadır.

En genel anlamıyla cilt yenileme tekniği olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra sağladığı en büyük avantaj hızla ve etkili bir şekilde sonuç veriyor olmasının yanı sıra, işlem sırasında doğal olmayan hiçbir şeyin cilt ile doğrudan temas kurmuyor olmasıdır. Böylesine iyi bir etkiye sahip olduğu düşünülen gençlik aşısının maliyeti ise herkes tarafından son derece merak edilen konuların başına gelmektedir. Gençlik aşısının fiyatı nedir? gibi sorular son günlerde çok tercih dilen bu yöntemin maliyeti hakkında ne denli merak yarattığının kanıtı niteliğindedir.

Gençlik aşısı için verilebilecek standart bir ücretlendirme bulunmamaktadır. Tüm bakım ve estetik merkezlerinde standart olarak belirlenmiş bir fiyat olmamakla birlikte fiyat konusunda bilgi almak adına STS Estetik’in internet sitesi üzerinden yetkililerle iletişime geçebilir ya da verilen telefon numaralarıyla konu hakkında bilgi alma imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle kadınlar açısından iyi bir çözüm önerisi olan gençlik aşısı yüksek maliyetle olmamakla birlikte sağlamış olduğu imkanlar düşünüldüğünde fiyat performans ilişkisi kapsamında son derece tutarlı sonuçlar verecektir.

Medikal Estetik Hekimi Sami Tan Sarıgül, gençlik aşısı da dahil olmak üzere kadınların talep ettiği tüm estetik çözümlerini profesyonellik ve ciddiyetle sunmaktadır. Özellikle çok uzun süredir bu alanda yapmış olduğu çalışmalar ve aldığı yüksek eğitimle güzellik adına kadınların talep ettiği tüm hizmetleri sağlamaktadır. Doktor Sarıgül’ün doğru dokunuşlarıyla, doğal alımlı, pürüzsüz bir cilde kavuşabilmek adına yapmanız gereken tek şey site üzerinden ya da verilen telefon numaraları aracılığıyla iletişime geçerek, size özel profesyonel çözüm imkanlarından faydalanmak olacaktır.

Gençlik Aşısı Hakkında Uzmanına Sorulan Sorular

Diğer Sorular →

Cevabınız başarıyla kaydedildi.. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Hemen Ara
Ücretsiz Muayene Ol