Günümüzde birçok kişi daha güçlü kaslara sahip olmak ister. Özellikle evde en hızlı kas yapma yöntemleri insanlar tarafından daha fazla ilgi görür. Eğer kas yapma sürenizi kısaltmak istiyorsanız, şu gibi başlıklara dikkat edilmelidir;

 1. Çalışma şiddeti arttırılmalıdır
 2. Tüm vücut hareketleri kullanılmalıdır
 3. Alınan kalori arttırılmalıdır
 4. Çalışma ardından vücuda toparlanması için zaman ayrılmalıdır
 5. Protein tüketimi yükseltilmelidir
 6. Dönemsel çalışmalar yapılmalıdır
 7. Çalışılan ağırlıklar yükseltilmelidir

Bunlara ek olarak düzenli yemek yemek, planlı yaşamak da kas yapma sürecinizi arttıracaktır. Eğer koyduğunuz kuralları çiğnemezseniz, kısa sürede sonuçları görmeniz mümkündür. Bu süreci daha zahmetsiz yapmak ve yalnızca birkaç seansta bölgesel yağları azaltmak istiyorsanız, Schwarzy teknolojisi size en iyi sonuçları sağlar. Bu sayede alacağınız kazançlar şöyledir;

 1. Kazandığınız konfor en fazladır.
 2. Acısız bir yöntemdir.
 3. Protokoller önceden hazırlanmış durumdadır.
 4. Abdominal obezite ile alakalı etmenler azaltılır.
 5. Kol, bacak, karın ve kalça gibi farklı vücut bölgelerinde etkilidir.

Bunlara ek olarak yağ azalması, kalp hastalığı, hamilelik problemleri, yüksek tansiyon, tip 2 diyabet ve felç gibi farklı etmenlere de faydalıdır.

Egzersizler Nasıl Düzenlenmelidir?

Kısa sürede en iyi kas sonuçlarını almak istiyorsanız, öncelikle bir program oluşturmanız gerekir. Aksi durum plansız hareket etmenize sebep olacağı için yemek, spor ve dinlenme zamanlarını birbirinden ayırt edememeniz olasıdır.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus, antrenmanların kişiye özel hazırlandığıdır. Dolayısıyla farklı insanların programlarından asla hareket edilmemeli, kişiler kendini ele almalıdır. Bu bakımdan ilk haftalarda vücuttaki tüm kaslar çalıştırılarak başlanır.  Böylece iki veya üçüncü hafta ardından, kişiler yorgunluklarını atabilir. Bu sayede vücut artık kas yapmaya hazır hale gelir.

Antrenmanlarda Kaç Tane Egzersiz Yapılmalıdır?

Kas yapmak istiyorsanız, öncelikle sadece bir antrenmanla sonuç alamayacağınızı bilmeniz gerekir. Evde kas yapmak için dolayısıyla üç ile beş arasında farklı egzersiz seçenekleri kullanılmalıdır. Böylece kaslarınız da daha verimli çalışacaktır.

Eğer bir günde bench press, chin-up ve squat egzersizlerini gerçekleştirirseniz, günü başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu egzersiz türleri sadece örnek niteliğinde olup, hangisini seçeceğiniz tamamen sizin tercihinize bağlıdır.

Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, beş üzerine çıkmamaktır. Zira bu durum kasların yıkılmasına, dolayısıyla sonuç alamamaya sebep olur. Başarılı şekilde tamamlanınca da vücudunuza hazırlanabilmesi için izin verilmelidir.

Antrenman Günleri Nasıl Belirlenir?

Antrenman günleri temel olarak en uygun olduğunuz günlere göre belirlenir. Şayet bir gün egzersiz yapıyorsanız, ertesi gün hiçbir spor yapmadan dinlemeniz gerekir. Bu sayede vücudunuz da kendisini toparlayabilecektir.

Dolayısıyla birer gün aralıklarla antrenman yapmak en sağlıklı olanıdır. Örneğin Çarşamba, Cuma ve Pazar günlerini tercih ederseniz, bundan sonraki günleri dinlenmeye ayırabilirsiniz. Ancak her insanın uygun olduğu gün sayısı farklı olup, haftada 3 gün yapmak zorunlu değildir. Eğer bir gün ayırabiliyorsanız, doğru bir egzersiz ile bu da yeterlidir.

Eğer egzersiz yaptığınız günler dışında da spor yapmak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken seçenekler bisiklet sürme, koşma gibi aktivitelerdir. Zira kas yapma esnasında kişilerin mevcut kasları yıkılır. Ardından bir tamir süreci başlar ve böylece gelişmeler sağlanır. Eğer dinlenmesine izin vermezseniz, bu süreç başarısızlıkla sonuçlanır.

Dinlenme sürecinde en önemli olan durumlardan bir tanesi de protein almadır. Ara öğünler halinde yoğurt gibi zengin protein kaynağı tüketmek bu bakımdan oldukça faydalıdır. Eğer tüm bunlara dikkat ederseniz, kaslarınızı kısa sürede geliştirmeniz mümkün olur.

 

Ayrıntılı Bilgi ve Randevu : 05330533340

Tüm Sorularınız ve Ücretsiz Muayene için E-mail Adresimiz : info@stsestetik.com

Medikal Estetik ve Estetik Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Bize Yazın ; https://www.stsestetik.com/soru-cevap

About the Author

Dr. Sami Tan Sarıgül

STS Estetik- Estetik ve Güzellik Merkezi kurucusu ve sahibi olan Dr. Sami Tan Sarıgül Klinik çalışmalarını Türkiye ve uluslararası ülkelerde gerçekleştirmektedir.

View All Articles