Ameliyatsız Göğüs Büyütme ile Silikon Ameliyatının Arasındaki Farklar

641 0

Meme büyütme uygulamaları estetik operasyonlarının yaygınlaştığı dönemlerden günümüze kadar en çok uygulanan ve adından en çok söz ettiren uygulamalardan biridir. Eskiden sadece ameliyat olarak silikon takılması ile istenilen ölçülerde göğüsler elde edilirken, gelişen teknolojinin etkisiyle birlikte günümüzde bir çok meme büyütme uygulaması bulunmaktadır. Ayrıca ilk yapıldığı günden bu güne hem eskilerine göre çok daha dayanıklı, sağlıklı ve komforlu, hem de anlaşılması çok daha güç yeni nesil silikonların geliştirilmesiyle birlikte bu ameliyatların başarısı ve hastaların memnuniyet derecesi artmıştır.

Ayrıca silikon ameliyatlarında yeni nesil silikonların bulunması dışında daha az ve gizli noktalarda iz kalması için ameliyatın yapılma tekniklerinde de gelişmeler sağlanmıştır. Bunlara klasik meme altından yapılan silikon ameliyatlarına ek olarak son yıllarda geliştirilen koltuk altından silikon ameliyatı ve meme ucundan silikon ameliyatlarını örnek gösterebiliriz.
Ameliyat olmaktan ve narkoz almaktan çekinen hastalar için ise teknolojinin gelişmesi ile birlikte ameliyatsız meme büyütme çözümleri geliştirilmiş ve giderek popüler olmuştur. Bunlardan en bilinenleri aquafilling dolgusu ile ameliyatsız meme büyütme ve hastanın kendi yağı kullanılarak yapılan ameliyatsız göğüs büyütme uygulamaları örnek gösterilebilir. Bu uygulamaların silikon ameliyatlarına göre en büyük avantajı herhangi bir narkozlu ameliyat işlemine gerek duyulmaması, hastaların aynı gün sosyal yaşamlarına geri dönebilmeleri, hiçbir şekilde iz kalmaması ve dokunmakla anlaşılamaması örnek gösterilebilir.
Silikon ameliyatlarının ameliyatsız meme estetiği uygulamalarına göre en büyük avantajları ise ameliyatsız göğüs estetiği uygulamalarının aksine ömür boyu vücutta kalmaları ve zamanla erimemeleri ve ilk yapıldıkları andaki gibi kalmalarıdır.

Göğüs büyütme uygulaması düşünen bir hasta kendine en uygun olacak meme büyütme yöntemini belirlerken bu işin ehli bir doktor ile birlikte her bir yöntemin avantaj ve dezavtajlarını iyi bir analizden geçirmeli ve hastanın genel sağlık durumu, bütçesi, göğüslerinin hangi uygulamaya en elverişli olduğu gibi önemli kriterleri de göz önünde bulundurarak karar vermelidir.
Doğru analiz edilmiş ve iyi belirleniş bir seçim hem hastanın uygulama sonrasındaki memnuniyeti açısından hem de meme büyütme işleminin genel başarısı bakımından çok önemlidir.

Yorumlar

Fatal error: Cannot redeclare yildiz_koy() (previously declared in /home/stsestetik/public_html/include/global.php:71) in /home/stsestetik/public_html/include/global.php on line 92